Kolejne zwycięstwo Miedziowych!

W meczu 28. kolejki Plus Ligi Cuprum Lubin podejmował Łuczniczkę Bydgoszcz. Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu Miedziowi wygrywają, pokonując rywala 3:1.
Spotkanie od zagrywki rozpoczyna Cuprum, jednak pierwszy punkt trafia na konto bydgoszczan po ataku Katića. Pierwsze minuty to lepsza gra gości, którzy wysuwają się na prowadzenie 1:3 po ataku Katića. Chwilę później punktuje jeszcze Yudin i przewaga wzrasta do dwóch punktów. Miedziowi próbują wyczuć rywala i po ataku z prawego skrzydła w wykonaniu Kaczmarka tracimy do rywala tylko jedno oczko (4:5). Kolejne minuty to skuteczna gra gości oraz prowadzenie 5:9 dla Łuczniczki po ataku Katića. Po przerwie dla trenera Cuprum, dwukrotnie punkt zdobywa Dawid Gunia, a asa w pole rywala posyła Täht i tracimy do przeciwnika już tylko dwa oczka. Miedziowi niestety gorzej radzą sobie w polu zagrywki, psując kolejne piłki. Przeciwnicy natomiast skutecznie punktują zdobywając 15 punkt po bloku Szczurka. Dobrą passe gości przerywa efektowny atak z prawego skrzydła w wykonaniu Roberta Tähta, który dodaje Cuprum 14 punkt (14:18). Przewaga bydgoszczan pozostaje jednak spora … nawet mimo punktów zdobywanych przez Łukasza Kaczmarka. W ostatnich minutach Miedziowi zrywają się do walki, punkt zdobywa Pupart, a następnie blokiem Böhme i doprowadzają do wyrównania 20:20. Błędy popełniają siatkarze z Bydgoszczy, w aut atakuje Katić oraz Igor Yudin. Piłka setowa jest Miedziowych po udanym ataku Łukasza Kaczmarka. Partia kończy się zwycięstwem Cuprum 26:24.
Drugiego seta otwiera Patryk Szczurek, ale akcję kończy Rafail Koumentakis, dając punkt Cuprum. W trakcie seta niestety przewaga gości wzrasta, głównie w wyniku błędów własnych popełnianych przez Cuprum. Punkt z pola zagrywki dokłada jeszcze Marcel Gromadowski (3:7). Bydgoszczanie dobrze spisują się w obronie, odbierając niemal wszystkie nasze piłki (5:11). Dobrą passę rywali przerywa Łukasz Kaczmarek, który daje Cuprum 8 punkt. Gramy skutecznej, dzięki czemu przewaga gości topnieje (12:17). W szeregach bydgoszczan doskonale spisuje się jednak Katić… W decydującej fazie seta przewaga bydgoszczan jest wysoka 14:19, jednak kolejny raz Miedziowi podrywają się do walki, po zdecydowanym ataku Kaczmarka. Goście punktują jednak dwukrotnie po atakach Gromadowskiego i już wiadomo, że bardzo trudno będzie wygrać tę partię (16:23). Piłkę setową mają goście po ataku Gromadowskiego, który kończy seta zdobywając ostatni punkt (17:25). Jest remis 1:1.
Trzeciego seta otwiera Rafail Koumentakis, Miedziowi stawiają też skuteczny blok i tym samym rozpoczynamy partię od prowadzenia 2:0. Koumentakis atakuje jeszcze po rękach Gromadowskiego (3:1). Siatkarze Łuczniczki grają skutecznie w obronie oraz punktują po udanych atakach Sacharewicza i Gromadowskiego, doprowadzając do remisu (5:5). Kolejne akcje to gra punkt za punkt, dla nas punktuje Keith Pupart, a w szeregach gości skuteczny jest Gromadowski. Przewaga Miedziowych rośnie po skutecznym ataku Kaczmarka, który posyła w pole rywala asa serwisowego przy wyniku 8:6. Powiększamy przewagę po ataku Koumentakisa, na co szybko reaguje szkoleniowiec Łuczniczki prosząc o czas dla swojego zespołu (10:7). Zdecydowanie lepiej radzimy sobie w polu zagrywki, co znajduje odzwierciedlenie w większej skuteczności przyjęcia i ataku. Po przerwie dla szkoleniowca gości, błąd przyjęcia popełnia Cuprum, jednak stracone oczko szybko odrabia atakiem Łukasz Kaczmarek (13:9). Kolejne minuty to popis gry Kaczmarka, który jest bezlitosny dla rywala, dając Miedziowym prowadzenie 15:12 w decydującej fazie seta. Siatkarze Łuczniczki nie odpuszczają i po stronie gości punktuje Katić a następnie Nowakowski. Czternasty punkt dla zawodników z Bydgoszczy zdobywa Youdin, który punktuje nas ponownie chwilę później (18:15). Przewaga Cuprum topnieje…W końcówce seta kolejne punkty dokłada Koumentakis oraz ze środka pola Dawid Gunia, co daje nam przewagę 23:20. Piłka setowa należy do Cuprum po ataku Puparta. Seta kończy udanym atakiem Łukasz Kaczmarek.
Czwartą partię otwiera Böhme, który posyła piłkę w pole rywala atakując ze środka. Błąd ataku popełnia Gromadowski i wychodzimy na prowadzenie 2:0. Kolejne minuty to niestety błędy w naszym ataku i remis dla Łuczniczki przy wyniku 4:4. Niewielkie prowadzenie daje Miedziowym Keith Pupart, jednak bydgoszczanie odpowiadają atakiem Gromadowskiego, doprowadzając do remisu przy stanie 7:7. W dalszej części seta po atakach Puparta i Bohme zyskujemy dwa oczka przewagi (9:7). Dla Łuczniczki punkty zdobywają Youdin oraz blokiem Nowakowski, co kolejny raz daje remis na 9:9. W miarę upływu partii gra toczy się punkt za punkt, z niewielką dominacją Miedziowych po atakach Koumentakisa oraz Kaczmarka (13:12). Blok dokładają jeszcze Kaczmarek i Böhme, i nasza przewaga wzrasta do trzech punktów. Mimo, że po stronie gości punktuje Yudin, poprawiamy wynik po kolejnym zagraniu Kaczmarka (20:16). W końcówce partii nasza przewaga jest już zdecydowana. Kończymy seta asem serwisowym w wykonaniu Łukasza Kaczmarka.

Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (26:24,17:25, 25:21, 25:19)

MVP: Łukasz Kaczmarek

Skład Cuprum Lubin: Ł. Kaczmarek, K. Pupart, R. Taht, M. Bohme, D. Gunia, G. Łomacz, P. Rusek (libero) oraz M. Malinowski, M. Gorzkiewicz, A. Michalski, Koumentakis

Skład Łuczniczka Bydgoszcz: Mateusz Sacharewicz, Jan Nowakowski, Milan Katić, Igor Yudin, Bartosz Filipiak, Patryk Szczurek, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz K. Bobrowski, M. Gromadowski, W. Jurkiewicz

Źródło: Dagmara Kistela /VOLLEY FLASH/