Marcus Böhme nadal z nami!

Bardzo się cieszymy, przekazując Wam informację o tym, że jeden z najlepszych środkowych ligi Niemiec Marcus Böhme zdecydował się na przedłużenie kontraktu z naszym klubem o kolejny rok!

Marcus do zespołu "miedziowych" dołączył przed rokiem, przenosząc się na Dolny Śląsk z tureckiego Fenerbahce Stambuł. W minionym sezonie w 106 rozegranych setach zdobył 259 punktów, trafiając do czołówki ligowych środkowych.

- Polska liga jest idealnym miejscem do uprawiania naszej dyscypliny, szczególnie pod względem zainteresowania ze strony fanów. Ludzie tutaj po prostu kochają siatkówkę! - opowiada o pierwszym sezonie w PlusLidze Marcus. - W krajach, w których dotychczas występowałem, wyglądało to zupełnie inaczej. Poziom sportowy również nie zawodzi: w każdym meczu trzeba stoczyć zaciętą walkę. To sprawia, że z jeszcze większym zaciekawieniem oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć - chwali nasze rozgrywki środkowy.

Dobra współpraca z lubińskim szkoleniowcem Giannim Cretu i siatkarzami z zespołu spowodowały, że Marcus zdecydował się podpisać kolejny, roczny kontrakt z Cuprum. - Już w tym sezonie było widać, że drzemie w nas duży potencjał. Mieliśmy dobrze zbilansowany zespół, który wzajemnie się uzupełniał - opowiada Marcus. - Z każdym dniem stawaliśmy się lepsi zarówno indywidualnie jak i jako drużyna. Myślę, że nawet po tych drobnych zmianach w przyszłym sezonie możemy namieszać w ligowej stawce i otworzyć sobie drzwi do miejsc medalowych. Mam nadzieję, że lubińscy kibice będą mieli dzięki nam w kolejnych rozgrywkach jeszcze więcej powodów do radości - zakończył optymistycznie środkowy.

Marcus - cieszymy się, że zostajesz z nami! :)