Pewna wygrana Cuprum na swoim parkiecie!

W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu zasadniczego nasi siatkarze podejmowali na własnym boisku AZS Politechnikę Warszawską. Siatkarze „miedziowych” zrewanżowali się „inżynierom” za porażkę w pierwszym meczu sezonu i wygrali bardzo pewnie 3:0! Gratulujemy :)

Inauguracyjną partię otworzył udany atak Mateusza Malinowskiego (1:0), który wybił piłkę po rękach warszawskich blokujących. Chwilę później lubinianie popisali się też dobrym blokiem a asa zaserwował Marcin Możdżonek (4:0). Pierwsze “oczko” dla stołecznej ekipy zdobył Guillaume Samica, jednak “miedziowi” nadal spisywali się dobrze i przy stanie 6:1 dla gospodarzy o czas dla swojego zespołu poprosił Jakub Bednaruk. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ po długiej wymianie efektownym atakiem popisał się Keith Pupart. Na pierwszej przerwie technicznej Cuprum prowadziło 8:1. Po powrocie na boisko siatkarze trenera Cretu kontynuuowali swoją dobrą passę i szkoleniowiec “inżynierów” zdecydował sie na zmianę atakującego – Michała Filipa zastąpił Paweł Mikołajczak. Przy stanie 13:3 po asie serwisowym Marcusa Böhme trener Bednaruk poprosił o kolejną przerwę dla swojego zespołu. Po wznowieniu gry na boisku zameldował się Mikołajczak, który zdobył swój pierwszy punkt w tym spotkaniu (4:13). Bardzo skuteczny po stronie gospodarzy był jednak Mateusz Malinowski i to on skuteczną kiwką zdobył 16 punkt, po którym oba zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:4). Po powrocie na boisko Łukasza Łapszyńskiego zastąpił Jakub Radomski. “Inżynierowie” próbowali się zagrzewać do walki i udało im się zablokować atak Malinowskiego. Później popełnili jednak kilka błędów w polu serwisowym i lubinianie jeszcze zwiększyli swoje i tak już imponujące prowadzenie (23:11). Pierwszą szanse na zakończenie tego seta dał gospodarzom efektowny atak Wojtka Włodarczyka (24:12). Mimo dobrego ataku Jakuba Radomskiego (13:24) partię zakończył autowy serwis tego samego siatkarza i gospodarze wygrali 25:13.

Drugą odsłonę spotkania rozpoczęła długa wymiana ciosów. Zakończył ją dobry atak ze skrzydła “inżynierów”. Siatkarze AZS-u Politechniki spisywali się lepiej niż na początku pierwszej partii, jednak to lubinianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie (5:3). Chwilę później po bardzo dobrym serwisie Marcusa Böhme ósmy punkt dla “miedziowych” zdobył Marcin Możdżonek i obie ekipy zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Po powrocie na boisko asem serwisowym popisał się nasz niemiecki środkowy (9:4). Po kolejnej zakończonej punktem akcji gospodarzy (10:4) o czas poprosił Jakub Bednaruk. Po wznowieniu gry siatkarze AZS-u Politechniki odrobili kilka “oczek”, jednak lubinianie nadal utrzymywali pewne prowadzenie (14:8). Szesnasty punkt dla gospodarzy zdobył atakiem z drugiej linii Wojtek Włodarczyk i oba zespoły zeszły na drugą przerwę techniczną (16:11). Po wznowieniu gry asem serwisowym popisał się Keith Pupart i o kolejny czas poprosił trener Bednaruk (17:11). Po powrocie na boisko mimo dobrych zagrywek siatkarzy AZS-u Politechniki warunki nadal dyktowali gospodarze (19:13). Wtedy sprytną kiwką popisał się Paweł Zagumny (14:19). Siatkarzom trenera Bednaruka udało się odrobić kilka straconych punktów dzięki dobrym atakom Pawła Mikołajczaka. Wtedy o pierwszą przerwę w meczu poprosił trener Gheorghe Cretu (21:18). Pierwszą szansę na zakończenie tej partii dał lubinianom punktowy serwis Keitha Puparta (24:20). Kolejną sprytną zagrywką, które nie zdołali przyjąć “inżynierowie”, seta zakończył Pupart (25:20) i lubinianie prowadzili już w całym meczu 2:0.

Początek trzeciej odsłony meczu wyglądał podobnie do dopiero co zakończonej partii. Po kilku równych wymianach lubinianie zaczęli wychodzić na prowadzenie. Przy stanie 6:2 dla gospodarzy i dobrym ataku Wojtka Włodarczyka o czas dla swojego zespołu poprosił trener Bednaruk. Po wznowieniu gry lubinianie nadal grali skutecznie i po dobrym ataku Mateusza Malinowskiego (8:3) oba zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Po powrocie na boisko kolejnym efektownym atakiem popisał się Wojtek Włodarczyk, który bardzo dobrze spisywał się dzisiaj zarówno w przyjęciu jak i w ataku (9:4). Chwilę później przy stanie 10:6 dla gospodarzy Jakuba Radomskiego zastąpił Krzysztof Wierzbowski. Jego dobra zagrywka nie wystarczyła jednak na skutecznego dzisiaj Keitha Puparta (11:6). O kolejną przerwę dla swojego zespołu poprosił Jakub Bednaruk. W dalszej części tego seta nadal bardzo dobrze spisywali się obaj przyjmujący “miedziowych” i gospodarze zwiększyli swoje prowadzenie do 7 “oczek” na drugiej przerwie technicznej (16:9). Po wznowieniu gry dwa błędy przydarzyły się siatkarzom trenera Cretu i „inżynierowie” zmniejszyli odrobinę dzielącą oba zespoły różnicę punktową (11:17). Lubinianie bardzo dobrze grali jednak w obronie i 20-ste „oczko” zapisał na naszym koncie Mateusz Malinowski, wybijając piłkę po bloku rywala (20:12). „Inżynierowie” próbowali nadrabiać straty i zdobyli 14. punkt po udanym ataku Krzysztofa Wierzbowskiego (22:14). Atomowym zbiciem odpowiedział na to Marcus Böhme (23:14). Szansę na zakończenie tego spotkania „miedziowi” dostali po ataku Keitha Puparta (24:15). Kropkę nad „i” postawił chwilę później Mateusz Malinowski (25:16) i lubinianie wygrali pewnie 3:0.