Szczecin zdobyty!

W spotkaniu przeciwko Espadon Szczecin, był tylko jeden bohater. Mecz od początku do końca był pod kontrolą naszych zawodników, nawet na moment nie daliśmy zbliżyć się zawodnikom trenera Gogola i sukcesywnie budowaliśmy przewagę.
Od początku meczu mogliśmy zobaczyć zmianę w wyjściowym składzie na pozycji przyjmującego za Keitha Puparta na boisku pojawił się Rafael Koumentakis. W początkowej części seta mogliśmy zaobserwować grę „punkt za punkt”. Świetnie w ataku spisywali się Dawid Gunia i Łukasz Kaczmarek. Kluczowym momentem tego seta był blok punktowy Roberta Tahta, następnie świetnie w polu zagrywki zaprezentował się Rafael Koumentakis a kolejny blok dołożył Dawid Gunia dzięki czemu wyszliśmy na czteropunktową przewagę 18:14. Do końca pierwszej partii utrzymywaliśmy zgromadzoną przewagę dzięki czemu pierwsza partia padła naszym łupem 25:19.
Drugi set rozpoczął się wyśmienicie dla naszej drużyny po dwóch skutecznych blokach Rafaela Koumentakisa na Michale Ruciaku na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć wynik 4:1 . Przeciwnik od tego momentu bardzo dobrze spisywał się w obronie i polu zagrywki. Po asie serwisowym Dominika Depowskiego przeciwnik doprowadził do wyrównania 9:9. Podrażnieni stratą przewagi nasi zawodnicy rozpoczęli serię świetnych zagrywek oraz bardzo dobrą grę w kontrze. W polu zagrywki brylowali Robert Taht i Dawid Gunia, dzięki czemu ponownie wyszliśmy na prowadzenie(19:11). Błędy w polu ataku i zagrywki u przeciwnika pozwoliły pewnie wygrać drugą partię 25:16.
Trzeci i jak się później okazało ostatni set ponownie był pod naszą kontrolą, od początku skutecznie budowaliśmy przewagę która w pewnym momencie wynosiła, aż dziesięć punktów (20:10). Ostatecznie tą partię wygraliśmy 25: 15, dzięki czemu do naszego dorobku punktowego trafiły cenne 3 punkty.

MVP spotkania został wybrany Rafael Koumentakis, który zdobył dla naszej drużyny 11 punktów (2 blokiem i 7 atakiem.

Espadon Szczecin-Cuprum Lubin 0:3 (19,16,15)