Bydgoszczanie wygrywają w Lubinie 3:2

Siatkarze z Lubina zdobyli kolejne, ligowe punkty. Mimo wszystko jednak, odnotowali na swoim koncie porażkę. Lepszy od nich okazał się Transfer Bydgoszcz, który wygrał spotkanie 8. Kolejki rundy zasadniczej PlusLigi 3:2.

Początek meczu należał do gospodarzy, wśród których bardzo dobrze spisywał się Marcel Gromadowski. Skuteczna gra całego zespołu przełożyła się jednak na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Podopieczni Gianniego Cretu przez większą część seta utrzymywali kilka punktów prowadzenia i mimo dobrej postawy w polu serwisowym Pawła Woickiego prowadzili również na drugiej przerwie technicznej 16:13. Drużynie gości udało się doprowadzić do remisu dopiero pod koniec tej partii (21:21) za sprawą świetnej dyspozycji w zagrywce Konstantina Čupkovicia. Mimo wszystko jednak konsekwentna gra gospodarzy pozwoliła im wygrać pierwszą partię, którą zakończył atakiem Jeroen Trommel (25:23).

Wspomniany wcześniej Čupković rozegrał się na dobre na początku drugiej odsłony, w której od początku prowadzili goście. Dzięki dobrej postawie na siatce i skutecznym blokom Wojciecha Jurkiewicza oraz Justina Duffa ich przewaga nie była zagrożona zarówno na pierwszej jak i na drugiej przerwie technicznej. Podopieczni Vitala Heynena prowadzili do samego końca, aby ostatecznie wygrać tę partię 25:19 po skutecznym ataku Jurkiewicza.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się podobnie jak druga, tj. od wypracowania kilkupunktowej przewagi przez zespół gości. Po stronie bydgoszczan nadal dobrze spisywali się środkowi. Dołączył do nich również Jakub Jarosz, którego dobra postawa wpłynęła na prowadzenie zespołu Transferu zarówno na pierwszej (8:4) jak i drugiej (16:9) przerwie technicznej. Siatkarze z Lubina popełniali sporo błędów, ułatwiając tym samym przeciwnikom skuteczną grę. Gospodarze próbowali nawiązać walkę pod koniec seta, ale kolejny raz przypomniał o sobie Serb Konstantin Čupković, który swoją skuteczną zagrywką uspokoił grę bydgoszczan. Tego seta również zakończył skuteczny atak środkowego – tym razem był to jednak Justin Duff (25:21).

Czwarta partia była zdecydowanie bardziej wyrównana niż dwie poprzednie. Zespoły walczyły punkt za punkt i żadnej z ekip nie udawało się zbudować większej przewagi. Obie również popełniały sporo błędów. Dopiero pod koniec seta lepiej zaczęli spisywać się gospodarze. O ich zwycięstwie zadecydowała między innymi niezła gra Ivana Borovnjaka, który – mimo, że był „ostrzeliwany” zagrywką przez zespół gości – dobrze radził sobie na skrzydłach i pozwolił lubinianom wygrać tego seta 25:23.

O zwycięstwie decydował więc tie-break, którego początek okazał się bardzo wyrównany. Dobrą dyspozycję z poprzedniego seta utrzymywał Borovnjak, którego w ataku wspierał Jeroen Trommel. Dopiero końcówka seta pozwoliła zespołowi Transferu Bydgoszcz odskoczyć na trzy „oczka”. Tego prowadzenia nie oddali już do końca, a mecz zakończył skutecznym atakiem Steven Marshall. Podopieczni Vitala Heynena wygrali piątą partię 15:11 i cały mecz 3:2.

MVP spotkania został: Konstantin Čupković

Cuprum Lubin – Transfer Bydgoszcz 2:3
(25:23, 19:25, 21:25, 25:23, 11:15)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Marcel Gromadowski (17), Grzegorz Łomacz (1), Dmytro Pashytskyy (12), Łukasz Kadziewicz (6), Jeroen Trommel (17), Ivan Borovnjak (21), Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz (1), Łukasz Łapszyński i Paweł Siezieniewski
Transfer Bydgoszcz: Jakub Jarosz (16), Paweł Woicki (5), Wojciech Jurkiewicz (13), Justin Duff (14), Konstantin Čupković (24), Steven Marshall, John Andrew Nally (libero) oraz Marcin Waliński (12), Jan Nowakowski, Nikodem Wolański, Dawid Gunia i Tomasz Bonisławski (libero)

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku: