Cuprum bliżej piątego miejsca!

W piątek w Radomiu „miedziowi” rozegrali pierwszy mecz fazy play-off z tamtejszym zespołem Cerradu Czarnych. Po pewnym zwycięstwie 3:0 to siatkarze Cuprum są bliżej utrzymania 5. pozycji na koniec sezonu 2015/2016.

Cały mecz rozegrał wyjątkowo Maciej Gorzkiewicz, który zastąpił na parkiecie Grzegorza Łomacza. Nasz drugi rozgrywający od początku spotkania dobrze prowadził mecz, skutecznie uruchamiając atakującego Łukasza Kaczmarka (5:7). Radomianie jednak nie dawali za wygraną i doprowadzili najpierw do remisu a później wyszli na prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej po skutecznym bloku Daniela Plińskiego (8:7). Po powrocie na boisko w polu serwisowym zaczął szaleć Bartłomiej Bołądź. Mimo to jednak lubinianie walczyli z gospodarzami punkt za punkt. Celnym serwisem popisał się również Marcin Możdżonek, utrudniając grę przeciwnikowi. Po błędzie serwisowym Bołądzia Cuprum wyszło na minimalne jednopunktowe prowadzenie (15:16) przed drugą przerwą techniczną. Po wznowieniu gry „miedziowi” zaczęli zwiększać swoje prowadzenie, m.in. dzięki skutecznym blokom Łukasza Kaczmarka. Pierwszą szansę na zakończenie inauguracyjnej partii goście dostali po dobrym bloku – tym razem Marcina Możdżonka (21:24). Udało im się to zrobić chwilę później po skutecznym ataku Kaczmarka (23:25).

Początek drugiej partii to bardzo dobra gra w ataku lubinian. Punktowali po kolei Kaczmarek, Täht i Pupart. Dodatkowo swoje „oczka” w bloku dorzucił Możdżonek i na pierwszej przerwie technicznej „miedziowi” prowadzili 8:4. Po powrocie na boisko w ataku nadal szalał Kaczmarek. Asa serwisowego dołożył też Marcus Böhme (5:10). Trener radomian Robert Prygiel próbował wpłynąć na postawę swoich podopiecznych, wprowadzając do gry Partyka Szczurka. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ lubinianie utrzymywali się na prowadzeniu. Przed drugą przerwą techniczną po ataku ze środka Böhme wynosiło ono już sześć „oczek” (10:16). W kilku kolejnych akcjach lubinianie potwierdzali swoją dominację. Po asie serwisowym Marcina Możdżonka dostali szansę na zakończenie drugiej partii (13:24). Wykorzystali ją dwie akcje później po błędzie w polu zagrywki Wojciecha Żalińskiego. Tym samym wygrali drugą partię 25:15 i objęli prowadzenie w całym meczu 2:0.

Początek trzeciej partii i dwa dobre ataki Keitha Puparta kazały myśleć, że lubinianie również w tym secie pokażą swoją wyższość nad rywalem (1:4). Wtedy jednak w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Bołądź, serwując dwa asy z rzędu. Ten sam zawodnik zdobył dla swojej drużyny chwilę później ósme oczko i to gospodarze prowadzili na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po powrocie na boisko miejscowi utrzymywali nieznaczną przewagę głównie za sprawą dobrej gry Bołądzia. Od stanu 11:11 lubinianie jednak znowu złapali wiatr w żagle. Świetnie spisujący się w tym meczu Łukasz Kaczmarek popisał się najpierw skutecznym blokiem a później dwoma asami serwisowymi. Punktowy blok dorzucił też Maciej Gorzkiewicz i „miedziowi” mieli już cztery punkty przewagi (11:15). Utrzymali ją do drugiej przerwy technicznej, na którą obie drużyny zeszły po błędzie w polu zagrywki Bołądzia (12:16). Po wznowieniu gry wydawało się, że goście pewnie „dowiozą” prowadzenie do końca tej partii. Radomianie jednak nie dawali za wygraną i punkty na swoim koncie zapisali po kolei Szalpuk, Szczurek, Bołądź i Żaliński, doprowadzając do remisu po 21. Ekipa Gheorghe Cretu szybko jednak wróciła na odpowiednie tory i zdobyła dwa punkty z rzędu po udanych blokach Keitha Puparta i Wojtka Włodarczyka, zapewniając sobie pierwszą piłkę meczową (22:24). Trzeciego seta oraz całe spotkanie zakończył w kolejnej akcji właśnie Pupart, atakując skutecznie ze skrzydła. Lubinianie wygrali 25:23 tę partię oraz cały mecz 3:0.