Jastrzębie wywozi z Lubina trzy punkty

Niestety 13stka nie okazała się szczęśliwa dla siatkarzy Cuprum Lubin. W meczu właśnie tej kolejki, w której podejmowaliśmy na własnym parkiecie Jastrzębski Węgiel, ulegliśmy naszym rywalom 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 16:25).

Pierwsza partia rozpoczęła się od mocno wyrównanej walki. Po ataku Ivana Borovnjaka jest 1:1. Krzysztof Gierczyński potężnie atakuje i zyskuje wynik 5:2 dla Jastrzębskiego Węgla. Dmytro Pashyckyy ze środka, trzeci punkt dla zespołu z Lubina. As serwisowy Dymytra Pashytckyego daje wynik 5:6, lecz za chwilę Michał Łasko atakuje ze skrzydła na 5:7. Kolejne oczko dla drużyny gości zdobywa Gierczyński. Przerwa techniczna, 5:8 dla jastrzębian. Wynik 7:9 zdobywamy dzięki atakowi Łukasza Kadziewicza ze środka. Kolejny zdobywa blokiem Ivan Borovnjak 8:9. Po długiej wymianie piłek skutecznie atakuje Jeroen Trommel, czym doprowadza do remisu 9:9. Coraz bardziej wyrównana walka, atak Borovnjaka 10:10. Alen Pajenk ze środka i znów drużyna gości prowadzi 10:11. As serwisowy w wykonaniu Zbigniewa Bartmana, 10:13. O czas prosi trener zespołu z Lubina, Gheorge Cretu. Po przerwie mocny serwis Bartmana przyjmuje Trommel, a skutecznie atakuje Pashytckyy. Kolejny punkt zdobywa Ivan Borovnjak 12:13. Niestety, Marcel Gromadowski serwuje w siatkę 12:14. Kolejny skuteczny atak Pashytsckyego 13:14. Jeroen Trommel obija blok rywalu doprowadzając do kolejnego remisu w tym secie 14:14. Marcel Gromadowski obija ręce jastrzębian 15:15. Pashytckyy serwis w out, jest 15:16 dla Jastrzębskiego Węgla, druga przerwa techniczna. Długa wymiana piłek, skuteczny blok Kadziewicza 16:16. Za chwilę Marcel Gromadowski po bloku 17:17. Zbigniew Bartman nie kończy ataku, piłka po stronie lubinian, Ivan Borovnjak atakuje po bloku rywali 18:18. Łapszyński wchodzi za Kadziewicza na zagrywkę, niestety piłka ląduje w aut 18:19. Ivan Borovnjak zdobywa kolejny punkt ze skrzydła 19:19. Kolejną piłkę przyjmuje Bartman, a Gierczyński jest nie do zatrzymania 19:20. Za Michała Masnego wchodzi Popiwczak. Długa wymiana piłek, Michała Łasko zatrzymują Ivan Borovnjak i Dmytro Pashytckyy. As serwisowy w wykonaniu Ivana Borovnjaka daje pierwsze prowadzenie lubinian w meczu, 21:20. Michał Łasko obija ręce Jeroena Trommela, 21:21. Serwuje Masny, przyjmuje Trommel, skutecznie kiwa Łomacz 22:21. Jeroen Trommel po raz kolejny obija blok rywali 23:21. Przerwa dla Jastrzębskiego Węgla. Michał Łasko atakuje po prostej między rękoma blokujących z Lubina 23:22. Marcel Gromadowski atakuje i doprowadza do piłki setowej dla Cuprum. Set kończy as serwisowy Łomacza – 25:22

Drugą partię od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Pierwszy serwis w secie wykonuje Gierczyński, po stronie Lubina Borovnjak potężnie atakuje na 1:0. Bartman atakiem doprowadza do remisu 1:1. Jeroen Trommel myli się w ataku, dając kolejny punkt jastrzębianom 1:2. Jeroen Trommel ze skrzydła wyprowadza kolejny remisowy wynik 3:3. Bartman popełnia błąd, zgarnia piłkę zza antenki, 4:3 dla lubinian. Jastrzębski Węgiel prosi o pierwszy challange w tym meczu. Decyzja zostaje utrzymana. Zagrywa Pashytckyy, Marcel Gromadowski potężnie atakuje w przeciwnika, piłka odbija się o sam sufit. Serwuje Bartman, Kadziewicz delikatnie obija blok rywali, jest 6:4. Alen Pajenk ze środka atakuje w out, 7:4. Jeroen Trommel zdobywa kolejny punkt, 8:5. Lubinianie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej. Tuż po przerwie zagrywa Trommel, dobrze przyjmują jastrzębianie, a Czarnowski atakuje ze środka 8:6. Pashytckyy potężnie przebija przechodzącą piłkę, niestety w out, 9:7. Bartman również atakuje w out, 10:7 dla gospodarzy. Grzegorz Łomacz i Dmytro Pashytckyy blokują Zbigniewa Bartmana wyprowadzając wynik na 11:7. Serwis Marcela Gromadowskiego, powtarza się sytuacja z poprzedniej akcji, jest 12:7. O przerwę prosi szkoleniowiec gości. Później następuje długa wymiana ciosów, w końcu skutecznie atakuje Gromadowski na 13:8. Pashytckyy blokuje Pajenka zdobywając czternasty punkt dla Cuprum. Jastrzębski Węgiel odpowiada skutecznym atakiem na 14:9. Jeroen Trommel atakuje ponad blokiem i w out, dając kolejny punkt przeciwnikom (14:10). As serwisowy Michała Łasko daje wynik 14:11. O przerwę prosi szkoleniowiec Cuprum Lubin. Skuteczna kiwka Michała Masnego zmniejsza różnicę punktową do dwóch, jest 14:12. Nieporozumienie na siatce w drużynie gospodarzy daje kolejny punkt dla jastrzębian, 14:13. Mocny atak Gromadowskiego po skosie – 15:13. Pashytskyy zagrywa w out, lubinianie mają tylko punkt przewagi – 15:14. Serwuje Bartman, atakuje Trommel, bronią się jastrzębianie, po czym Gierczyński odpowiada skutecznym atakiem doprowadzając do remisu 15:15. Bartman serwuje w out, więc Cuprum prowadzi na drugiej przerwie technicznej 16:15. Jeroen Trommel zdobywa pierwszy punkt po przerwie, jest 17:15. Nieporozumienie u lubinian, a w następnej akcji błąd dają kolejne punkty dla Jastrzębskiego Węgla, jest kolejny remis 17:17. Blokowany Kadziewicz, na prowadzenie wychodzą goście – 17:18. O czas dla Cuprum prosi trener. Serwuje Alen Pajenk, przyjmuje Rusek, za darmo piłkę musi oddać Borovnjak, a Gierczyński obija blok lubinian, co daje gościom jeszcze wyższe prowadzenie 17:19. Michał Łasko atakuje mocno po skosie w boisko przeciwnika 18:20. Gromadowski atakuje, ale bronią jastrzębianie, punkt ostatecznie zdobywa Michał Łasko. Zbigniew Bartman atakuje, lubinianie nie bronią, jest już 19:23. Gierczyński zagrywa, przyjmuje Borovnjak, lecz on nie kończy też ataku. Akcję jastrzębian zatrzymuje blokiem Marcel Gromadowski 20:24. On też zaraz zagrywa w out. Set kończy się wynikiem,20:25, w całym meczu jest remis 1:1.

Kolejny set rozpoczyna się od zagrywki Jeroena Trommela. Pierwszy punkt w III secie zdobywa atakujący ze środka Patryk Czarnowski. Michał Masny zagrywa w out na remis 1:1. Zagrywa Łukasz Kadziewicz, a Krzysztof Gierczyński przebija się przez blok lubinian, 1:2. Skuteczny atak Borovnjaka daje wynik 2:2. Serwuje Patryk Czarnowski, Cuprum przyjmuje, lecz Gromadowski atakuje w out na 2:4. Kolejną zagrywkę przyjmuje Trommel, a Gromadowski tym razem skutecznie 3:4. Zagrywkę gospodarzy przyjmuje Bartman, a ze środka atakuje Pajenk (4:6). Trommel przebija się przez blok rywala zmniejszając różnicę punktową na 5:6. Serwuje Łomacz, Łasko nie przebija się przez blok Trommel-Kadziewicz. W kolejnej akcji Pajenk skutecznie mija Trommela zdobywając kolejne punkty dla jastrzębian, 6:7. Czarnowski potężnie atakuje ze środka. Prowadzenie Jastrzębskiego Węgla 7:8 na pierwszej przerwie technicznej. Po serwisie Masnego następuje długa wymiana piłek, w końcu skuteczny atak Borovnjaka daje remis 8:8. Pashytckyy pokonuje blok jastrzębian, dając kolejny remis 9:9. Bartman atakuje ze skrzydła w boisko po stronie lubinian, jest 9:10. Marcel Gromadowski atakuje w out, co daje dwupunktową przewagę rywalom, 9:11. Trener Gheorghe Cretu prosi o wideoweryfikację, punkt przyznany gospodarzom, 10:10. Pashytckyy blokiem zatrzymuje Michała Łasko (12:11). Kolejna akcja Łasko już skuteczna, remis 12:12. Gierczyński obija ręce Kadziewicza i Łomacza, daje to coraz wyższe prowadzenie jastrzębian, 12:14. Lubinianie nie bronią ataku Michała Łasko 12:15. Czas dla Cuprum Lubin. Po długiej akcji punkt dla Lubina, trener JW prosi o weryfikację, decyzja utrzymana. Jastrzębski Węgiel zdobywa kolejny punkt. Następuje druga przerwa techniczna 13:16. Marcel Gromadowski obija blok Czarnowskiego i Masnego, 14:16. Gromadowski zatrzymany przez blok Czarnowskiego i Gierczyńskiego, jest 15:17. Borovnjak przebija się przez blok Gierczyńskiego, Łaski i Czarnowskiego. Serwuje Kadziewicz, Gierczyński atakuje w out dając remis 17:17. Bartman skutecznie z drugiej linii, 17:18. Gromadowski obija ręce Bartmana, 18:18. Zagrywa Patryk Czarnowski, przyjmuje Trommel, a skutecznie atakuje Gromadowski, 19:19. Serwis Bartmana, w drugiej akcji punkt zdobywa Trommel 21:21. Przerwa dla jastrzębian. Łasko atakuje, lecz trener Cuprum prosi o weryfikację – punkt dla Cuprum, przejście linii środkowej przez Jastrzębski Węgiel. Łasko zdobywa kolejny punkt, 22:22. Gierczyński po rękach lubińskich zawodników. Czas dla Cuprum. Serwuje Popiwczak, Trommel atakuje w boisko po stronie rywala 23:23. Set kończy się blokiem gości i wynikiem 23:25. W całym meczu jest 2:1 dla jastrzębian

Set czwarty rozpoczyna serwis Gierczyńskiego poza linię końcową, 1:0. Gromadowski również serwuje w out, 1:1. As serwisowy Czarnowskiego daje wynik 1:2. Pashytckyy blokuje Pajenka na środku, 2:2. Łasko pokonuje blok Kadziewcz-Trommel. Po długiej wymianie skutecznie Bartman z drugiej linii, 4:5. W następnej akcji Kadziewicz wbija piłkę między blokujących Czarnowskiego i Masnego. Gromadowski atakuje po bloku, zdobywając kolejny punkt, 6:7. Łasko zdobywa punkt dla swojej drużyny, jest 6:8, pierwsza przerwa techniczna w secie czwartym. Borovnjak obija ręce Łasko, 7:8. Zbigniew Bartman pokonuje lubiński blok Łomacza i Pashytskyy’ego 7:9. Serwis Czarnowskiego, przyjmuje Rusek, a Gromadowski atakuje – Jastrzębianie nie bronią, jest 8:9. Pashytskyy atakuje z krótkiej, 9:10. Alen Pajenk ze środka wbija piłkę w parkiet po stronie Cuprum, 9:11. Gromadowski nie daje rady blokowi z Jastrzębia, 9:13. Czas dla Cuprum. Kolejny punkt dla Lubina blokiem zdobywa Łukasz Kadziewicz, 10:13. Kolejne punkty zdobywa Jastrzębski Węgiel. Złą passę dla lubinian przełamuje Jeroen Trommel zdobywając 12 punkt dla swojej drużyny, 12:15. Zaraz jednak serwuje w siatkę, 12:16. Druga przerwa techniczna. Romać nie przebija się przez blok jastrzębian. 12:17. Michalski atakuje ze środka, 13:18. Długa wymiana piłek, którą przegrywa drużyna z Lubina 13:19. Borovnjak obija blok przeciwnika, 14:19. Michał Łasko serwuje, nie przyjmuje jednak Marcel Gromadowski 15:22. Czas dla Cuprum Lubin. Lubinianie nie poddają się, Jeroen Trommel zdobywa kolejny punkt, 16:22. Pajenk atakuje z krótkiej, nie bronią jednak lubinianie 23:16. Gierczyński atakuje i zdobywa kolejny punkt dla jastrzębian,16:24. Piłka meczowa dla Jastrzębskiego Węgla. Bartman zdobywa ostatni punkt w meczu asem serwisowym, 16:25. Mecz kończy się wynikiem 3:1 dla gości.

MVP spotkania został: Damian Wojtaszek

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3
(25:22, 20:25, 23:25, 16:25)

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak (16), Jeroen Trommel (12), Dmytro Pashytskyy (12), Marcel Gromadowski (13), Łukasz Kadziewicz (5), Grzegorz Łomacz (3), Paweł Rusek (libero) oraz Łukasz Łapszyński, Adam Michalski (1), Maciej Gorzkiewicz i Szymon Romać
Jastrzębski Węgiel Michał Łasko (21), Krzysztof Gierczyński (11), Alen Pajenk (12), Michal Masny (2), Patryk Czarnowski (11), Zbigniew Bartman (11), Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Popiwczak i Mateusz Kańczok

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z niedzielnego meczu, w którym naszym przeciwnikiem był JASTRZĘBSKI WĘGIEL. Zapraszamy do oglądania :)fot. Anna Gumowska / Cuprum Lubin