Pierwsze koty za płoty w PlusLidze!

Wczoraj w naszej pięknej, nowej hali przy ul. Odrodzenia 28B byliśmy świadkami inauguracji rozgrywek PlusLigi w Lubinie. Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Asseco Resovii Rzeszów. Podopieczni Andrzeja Kowala, wśród których znalazło się dwóch mistrzów świata – Dawid Konarski i Rafał Buszek, postawili nam bardzo trudne warunki.

Mimo wszystko nasi zawodnicy wykazali się walecznością i sportową ambicją, stawiając siatkarzom z Rzeszowa trudne warunki. Pomarańczowym podopiecznym Gianniego Cretu udało się ostatecznie wygrać jedną partię. Całe spotkanie przegraliśmy jednak 1:3 (20:25. 25:20, 7:25, 17:25).

MVP spotkania wybrany został przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów – Rafał Buszek.

Jak mówią – pierwsze koty za płoty! Organizacyjnie było dużo stresu i emocji, ale ostatecznie chyba udało nam się wybrnąć z tej inauguracji obronną ręką.

Kolejny sprawdzian – zarówno dla naszych siatkarzy jak i hali – już w piątek o 18:00. Wtedy właśnie podejmiemy na swoim parkiecie obecnego mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów!

Mamy nadzieję, że kibice będą nas wspierać równie mocno, jak wczoraj! Podczas meczu z rzeszowianami spisaliście się na medal! Liczymy więc na to, że w piątek również będziecie z nami! :)

Do obejrzenia obszerniejszej galerii zdjęć z wczorajszego spotkania zapraszamy na nasz oficjalny profil na Facebooku:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.611276412315780.1073741830.282516325191792&type=1&l=5939b8623a