Polacy Mistrzami Świata Juniorów U21!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Polscy siatkarze na rozgrywanym w Czechach turnieju finałowym mistrzostw świata juniorów U–21 kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Na inaugurację rywalizacji w grupie A rozgromili Maroko (3:0). W kolejnych dwóch spotkaniach również nie stracili seta. Najpierw ograli gospodarzy turnieju – reprezentację Czech (3:0), następnie Kanadę (3:0). W drugiej fazie spotkali na swej drodze nieco bardziej wymagających rywali, ale zdołali pokonać Chiny (3:2), Kubę (3:0) oraz Iran (3:2) i zameldowali się w czołowej czwórce mistrzostw. W walce o finał stoczyli zacięty bój z reprezentacją Brazylii, zakończony zwycięstwem 3:2. Wreszcie w meczu o złoto rozgromili w trzech setach Kubę!
Wyjściowy skład każdego spotkania:
Łukasz Kozub (rozgrywający) – Jakub Kochanowski (środkowy) – Norbert Huber (środkowy) – Jakub Ziobrowski (atakujący) – Bartosz Kwolek (przyjmujący) – Tomasz Fornal (przyjmujący) – Mateusz Masłowski (libero).
Pozostali zawodnicy: Szymon Jakubiszak (przyjmujący) oraz Damian Domagała (atakujący), Radosław Gil (rozgrywający), Jędrzej Gruszczyński (przyjmujący) oraz Jarosław Mucha (środkowy).

źródło: PolsatSport