Rywalizacja o brąz zakończona zwycięstwem

Podobnie jak w sobotnim meczu pokonaliśmy w pięciu setach Pekpol Ostrołęka i zapewniliśmy sobie trzecie miejsce w I lidze mężczyzn. Podopieczni Pawła Szabelskiego przegrywali już w spotkaniu 1:2, ale zdołali się podnieść i zwyciężyć.

Podrażnieni porażką 2:3 w pierwszym meczu rozgrywanym w Lubinie ostrołęczanie z „wysokiego c” zaczęli niedzielny pojedynek i wygrali pierwszą partię 25:18. W kolejnym secie to zawodnicy Cuprum MUNDO zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:21), lecz w trzeciej odsłonie ponownie lepsi okazali się goście, którzy prowadzili już 2:1 w meczu.

Czwartego seta miedziowi rozpoczęli od autowej zagrywki. Chwilę potem przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów i o czas poprosił szkoleniowiec miedziowych – Paweł Szabelski (5:8). Czas wpłynął mobilizująco na lubinian, którzy zdobyli cztery „oczka” z rzędu przy dobrej zagrywce Michała Żuka. Miejscowi powiększyli przewagę do trzech punktów, ale czujni ostrołęczanie, głównie za sprawą Jana Króla, szybko doprowadzili do remisu. Wyrównana końcówka seta przyniosła sporo emocji, ale ostatecznie to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi, wygrywając seta 25:23 i doprowadzając do tie-breaka.

W nim najpierw udanie zaatakował Maciej Kordysz, lecz szybko odpowiedzieli goście. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od rywala na większą różnicę punktową, lecz przy zmianie stron przyjezdni wyszli na dwa „oczka” nadwyżki. Kolejny punkt również padł łupem ostrołęczan, którzy byli już blisko doprowadzenia do piątego meczu. Podrażnieni gospodarze nie zamierzali składać broni i po autowym ataku Pekpolu tablica wskazywała wynik 8:9. O czas poprosił szkoleniowiec gości. Nie przyniosło to jednak zamierzonego rezultatu, gdyż rozpędzeni siatkarze Cuprum MUNDO Lubin objęli prowadzenie 12:9. Przyjezdni w tym meczu zdołali zdobyć jeszcze dwa punkty. Tym samym Cuprum MUNDO Lubin zwyciężył w tie-breaku 15:11, w całym meczu 3:2 i zdobył trzecie miejsce w I lidze mężczyzn.
Jak była wyrównana rywalizacja w dwumeczu w Lubinie może świadczyć fakt, że na 10 rozegranych setów, zawodnicy Cuprum MUNDO Lubin zdobyli od swoich rywali tylko 5 małych punktów więcej (213:208)
MVP drugiego spotkania został wybrany Krzystof Antosik, który nagrodę odebrał z rąk, innego rozgrywającego, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, Włodzimierza Sadalskiego.

Klubowi z Ostrołęki jeszcze raz gratulujemy walecznej postawy na boisku i osiągnięcia najlepszego rezultatu w historii klubu