Srebro dla Młodzików!

Trzeci ostatni turniej finałowy odbył się w Jaworze w Szkole Podstawowej Nr 5 przy ul. Armii Krajowej 9. W pierwszym starciu zmierzyły się ekipy JKS Spartakusa Jawor i Gwardii I Wrocław. W pierwszym secie ekipa Piotra Lebiody bardzo łatwo ograła gospodarzy 25:11. Rozluźnienie w ekipie przyjezdnych wykorzystali zawodnicy Marty Czyczerskiej, którzy w drugim secie mogli sprawić swoim kibicom niespodziankę. Ostatecznie przegrali jednak 25:27.
Drugi mecz to konfrontacja lubinian z zawodnikami ze stolicy naszego województwa. Pierwszy set po znakomitej grze na zagrywce i skutecznym bloku dał zwycięstwo Cuprum, 25:23. Niestety dla lubinian, druga część meczu zdecydowanie należała już do Gwardii, która pokonała naszą ekipę 25:16. Tie-break również ułożył się po myśli podopiecznych Piotra Lebiody, którzy wygrali 15:8 i cały mecz 2:1.
JKS Spartakus Jawor i Cuprum Lubin zakończyli turniej finałowy ciekawym trzysetowym spotkaniem. W pierwszej części meczu podopieczni Daniela Dłużniakiewicza pokonali gospodarzy 25:12. Później jaworzanie postawili się przyjezdnym i pokonali ich 25:22. W tie-breaku lubinianie popełniali już mniej błędów. Wygrali 15:13 i cały mecz 2:1.
Cuprum Lubin zakończyło finałowe rozgrywki Mistrzostw Dolnego Śląska na drugim miejscu. Obecnie ekipa Daniela Dłużniakiewicza wraz z Gwardią I Wrocław i JKS Spartakusem Jawor szykują się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w kwietniu.