Udany weekend miedziowej młodzieży.

Mimo, iż inauguracja PlusLigi w przypadku naszego zespołu jeszcze nie nastąpiła nie oznaczało to jednak braku emocji w ubiegły weekend z udziałem miedziowych.
Na parkiecie pojawiły się 3 z 4 naszych grup młodzieżowych.

Swoje zmagania rozpoczął zespół Młodej Ligi mierząc się na wyjeździe z ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Niestety po wyrównanej walce w pierwszym secie, zawodnicy prowadzeni przez Pawła Szabelskiego, musieli uznać wyższość rywala ulegając w 3 setach.

Natomiast w 3 kolejce Dolnośląskiej Lidze Juniorów, zespół składający się głównie z zawodników występujących w rozgrywkach Młodej Ligi, pokonał na wyjeździe KPS Dekoria Świdnica stosunkiem setów 3:0. Cytując trenera Pawła Szabelskiego „dobra obrona i skuteczna gra na siatce były kluczem do zwycięstwa”. Dzięki wygranej drużyna juniorska uplasowała się na pozycji lidera.

Na zakończenie pierwszej rundy podgrupy B w Dolnośląskiej Lidze Kadetów, zawodnicy prowadzeni przez Kamila Jaza wybrali się do Bolesławca. Po bardzo dobrym początku, w następnych setach pojawiła się duża ilość niewymuszonych błędów, co pozwoliło przeciwnikowi na walkę z naszym zespołem nie tylko psychologiczną, ale czysto sportową. Mimo kłopotów z koncentracją nasi młodzi zawodnicy wygrali z tamtejszą drużyną 3:1 i pewnie liderują w swojej podgrupie ze stratą tylko jednego seta.

Zespół młodzików rozpocznie swoje zmagania już w najbliższą niedzielę. Na swoim parkiecie, mieszczącym się w Zespole Szkół Sportowych przy ulicy Sybiraków 11. Serdecznie zapraszamy!