Z piekła do nieba

Mecz rozpoczął się dla nas fatalnie, gospodarze niesamowicie prezentowali się w polu zagrywki, a my nie mogliśmy poradzić sobie w przyjęciu i wyprowadzeniu pierwszej akcji. Podobnie rozpoczęła się druga partia, ale w trakcie jej trwania miedziowi zaczęli wchodzić w grę i była nadzieja, że ten mecz nie zakończy się w szybkich trzech setach. W trzeciej partii jak Feniks z popiołu odrodził się Michał Żuk ( szybko zmieniony w 1. secie przez Łukasza Łapszyńskiego). Jego znakomita postawa w polu zagrywki pozwoliła na uzyskanie sporej przewagi punktowej. Gospodarze przestali już grać tak swobodnie, a my rozkręcaliśmy się z każdą piłką. Tę partię wygrywamy pewnie. Czwarty set również toczy się pod nasze dyktando do stanu 16:19. Wtedy to gospodarze zdobywają kilka punktów z rzędu i obejmują prowadzenie 21:20. Miedziowi jednak przyjechali wygrać ten mecz i pomimo tego, że będzinianie mają piłkę meczową, to po efektownych obronach Sebastiana Tylickiego my wyprowadzamy skuteczne kontry, a seta kończy efektowny blok Adama Michalskiego. Piąta partia toczy się punkt za punkt tylko do stanu 7:7 potem to niezwykle zmobilizowani miedziowi po wspaniałych akcjach zdobywają kolejne punkty. Do stanu 13:9 dla Cuprum Mundo doprowadza Michał Żuk, kończąc chyba najdłuższą akcję meczu. A za chwilę wybuch radości, wygramy piątą partię 15:11 i cały mecz 3:2.

MVP spotkania został wybrany Adam Michalski.

W VI rundzie Pucharu Polski spotkamy się z zespołem z obecnie 7. zespołem PLS – Effector Kielce.
Już dzisiaj zapraszamy na mecz 19 grudnia 2012r. To na pewno wspaniała okazja, żeby zobaczyć zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej.