Adam Michalski o meczu

1. Zespół zajmujący odległe miejsce w ligowej tabeli, postawił nam jednak trudne warunki?
Rzeczywiście Siedlczanie postawili nam trudne warunki. Zajmują wprawdzie 10 miejsce w tabeli mając 25 punktów, my zaś o 10 punktów więcej i 4 pozycję w ligowej tabeli, ale różnice pomiędzy zespołami w tym sezonie są bardzo nieznaczne. Mecze w I lidze może wygrać każdy z każdym, chociażby przykład Jaworzna z Nysą 3-1.

2. Drużyna Jadaru, to przede wszystkim świetne środki, jak oceniasz grę przeciwnika na tej pozycji?
Drużyna z Siedlec ma bardzo dobry, doświadczony środek, brylują tu oczywiście Chwastyniak i Kowalczyk. Mają oni nieprzeciętny blok i atak oraz zagrywkę. Jednak w tym meczu gra nie opierała się na nich w tak znaczącym stopniu. Bardzo dobre spotkanie rozegrali ich atakujący Bucki i Jasiński, którzy doprowadzili swoją grą do piątego seta w tym meczu.

3. Cieszy wygrana, jednak mogliśmy rozstrzygnąć spotkanie w czterech setach?
Oczywiście wygrana zawsze cieszy, lecz jest mały niedosyt. Mogliśmy to spotkanie wygrać w 4 setach. Niestety dla nas inicjatywę w 4 secie przejęli siatkarze z Siedlec. Dla naszych rywali podobnie jak i dla nas każdy punkt jest ważny. Zaangażowanie i zaciętą walkę z obu stron widać było na boisku.

4. W sobotę kolejny trudny rywal, który walczy o prawo gry w fazie play-off?
Suwałki to bardzo trudny teren. Zespół z Suwałk nieraz pokazywał w I lidze, że potrafi wygrywać z najlepszymi. Uważam, że są oni bardzo dobrym zespołem. Tworzą kolektyw mając w swoim składzie bardzo dobrych zawodników. Mecz może wyglądać podobnie jak ten z Jadarem ponieważ suwalczanie to zespół, który walczy o prawo gry w fazie play-off.

5. Mamy nadzieję, że nie sprezentujecie nam kolejnego (dziewiątego) tie breaka w sezonie?
Czasami mówi się, że brałoby się wygraną w ciemno. Ja życzyłbym sobie i swojej drużynie wygranego meczu, niezależnie jak potoczy się to spotkanie. Nieważne jak, aby zwycięsko dojść do celu. Myślę, że nasz zespół jest na tyle waleczny, że pokażemy w Suwałkach ducha walki. Wówczas nie musimy się martwić o wynik spotkania.