Bez punktów w Suwałkach

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

To zdecydowanie nie był nasz dzień… Z Suwałk wracamy bez punktów, z wygranym zaledwie jednym setem. Z tego meczu musimy wyciągnąć porządne wnioski.

Spotkanie w Suwałkach otworzył as serwisowy Adriana Buchowskiego. Chwilę później było już 3:0 dla gospodarzy, ale szybko odrobiliśmy stratę i drużyny zaczęły punktować na zmianę, trzymając wynik w granicy remisu (11:11). Wtedy niestety wigor odzyskali suwałczanie, którzy dobrze asekurowali, a następnie podbite piłki zamieniali na punkty z kontrataku. Seta dowieźli do końca, a po przerwie zaprezentowali się równie skutecznie, dominując od początku do końca. Usilnie próbowaliśmy odwrócić partię na swoją korzyść, ale niestety nieskutecznie.

W trzecim secie nasza gra wyglądała nieco lepiej. Więcej piłek asekurowaliśmy, skuteczniejszy był blok i zagrywka (16:11). W podstawowym składzie wyszedł Michał Gierżot oraz Przemysław Stępień. Do tego, suwałczanie zaczęli popełniać błędy. Nasza przewaga się utrzymywała, a w ataku punkty dokładali Gierżot i Waliński. Dobre zagrywki Ferensa w końcówce dały nam piłkę setową, którą z lewego skrzydła po przekątnej skończył Waliński. Czwarta partia pokazała dobrą wyrównaną grę punkt za punkt (10:9). Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, kończąc seta i mecz.

MVP: Bartłomiej Bołądź

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:19)

Ślepsk: Bołądź (20), Takvam (9), Buchowski (14), Sapiński (8), Halaba (13), Tuaniga (4), Czunkiewicz (L) oraz Laskowski, Klinkenberg (1), Smoliński.

Cuprum: Waliński (17), Gunia (6), Ferens (12), Sekita, Kapica (9), Krage (5), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (10), Stępień (1).