Bez zwycięstwa w pierwszym meczu play-off

Dzisiejsze spotkanie można zaliczyć do tych, o których jak najszybciej należy zapomnieć. Choć dziś bez zwycięstwa, wciąż mamy szansę na 9. miejsce. Mecz rewanżowy w Warszawie rozegramy w piątek 22 kwietnia o godzinie 20:30.

W pierwszym meczu w walce o 9. miejsce niestety zabrakło siatkarskich emocji. Goście przyjechali pewni swojego i narzucili rytm grze przede wszystkim mocną zagrywką. W połowie seta trener Paweł Rusek zastosował kilka zmian, m.in. wpuścił na boisko Michała Gierżota, który pokazał się z dobrej strony w końcówce, ale nie udało nam się odwrócić losów seta.

Inaczej było już w drugiej partii. Rozpoczęliśmy ją od skutecznego bloku Pawła Pietraszki. Trzeba wspomnieć, że nasi środkowi w tym meczu zagrali dobrze, zwłaszcza Florian Krage, który długo cieszył się 100-procentową skutecznością w ataku. Ostatecznie był najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej drużynie, zdobywając 12 punktów (w tym 2 bloki i kończąc 10 ataków na 12 prób). To pozwoliło zbudować kilkupunktową przewagę. Niestety warszawianie zremisowali 16:16 i znów przejęli inicjatywę. Końcówka odsłony należała do nich, a w trzecim secie goście przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Rewanżowy mecz o 9. miejsce sezonu zagramy za tydzień w piątek 22 kwietnia o godzinie 20:30. Spotkanie będzie miało miejsce w hali Torwar w Warszawie.

MVP: Dusan Petković

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 16:25)

Cuprum: Waliński (7), Ferens (2), Bociek (9), Sekita, Pietraszko (5), Krage (12), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (5), Maruszczyk (3), Stępień.

Projekt: Kwolek (9), Trinidad (3), Wrona (9), Gałązka (2), Petković (18), Szalpuk (11), Wojtaszek (L), Jaglarski (L) oraz Nowakowski (5), Grobelny, Superlak.