Cuprum Lubin zwycięża w Memoriale Jana Rutyńskiego!

Zakończyliśmy Memoriał Jana Rutyńskiego. Po dwóch dniach zmagań stało się jasne, że puchar za pierwsze miejsce w turnieju pozostanie w Lubinie. Nasza drużyna w trzech setach pokonała w finale Stal Nysa i zwyciężyła. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy Olimpii Sulęcin, pokonując eWinner Gwardię Wrocław.

Po wczorajszych półfinałach zapowiadało się, że dziś emocje będą większe, bo w szranki mieli stanąć ligowi rywale: o trzecie miejsce walczyli reprezentanci Tauron 1. Ligi, a w finale ekipy plusligowe. Obydwa mecze zakończyły się rezultatem 3:0, co wcale nie świadczy, że emocji zabrakło.

Mecz o III miejsce

Bój o trzecie miejsce rozpoczął się od wyrównanej gry. Obydwa zespoły zacięcie walczyły punkt za punkt aż do momentu, w którym Mateusz Paszkowski wszedł w pole serwisowe i zaserwował dwa asy. Tym samym dał swojej żółto-niebieskiej ekipie dwupunktową przewagę (20:18), którą sulęcinianie dowieźli do końca. W drugim secie warunki ponownie dyktowała Olimpia (20:16), jednak przy zagrywce Arkadiusza Olczyka wynik niemal się zrównał (20:19). Chwilę później Krzysztof Gibek kiwką dał minimalne prowadzenie wrocławianom i zrobiło się gorąco. Ostatecznie wygrali zawodnicy Tomasza Kowalskiego.

Trzeci set rozpoczął widowiskowy blok Olimpii Sulęcin. Podobnie jak dwie poprzednie odsłony ta również była bardzo wyrównana i wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Puchar za trzecie miejsce Memoriału Jana Rutyńskiego trafił w ręce sulęcinian.

Olimpia Sulęcin – eWinner Gwardia Wroclaw 3:0 (25:23, 25:23, 30:28)

Olimpia: Kordysz (1), Rymarski (10), Paszkowski (17), Tomczak, Turek (4), Zimoń (4), Sas (L) oraz Wójcik (6), Jurant (9), Maluchnik (1), Trojański (10), Sawerwain (L).

Gwardia: Szymeczko (2), Gibek (14), Wierzbicki (10), Olczyk (5), Matula (1), Nowik (4), Mihułka (L) oraz Lubaczewski (5), Biernat, Frąc (9), Kołtowski (L).

Mecz finałowy

Zwieńczeniem dwudniowego Memoriału Jana Rutyńskiego był mecz finałowy, w którym zmierzyliśmy się ze Stalą Nysa. Rozpoczęliśmy nieco innym składem niż wczoraj, bo… Przemysław Smoliński  wystąpił po drugiej stronie siatki. Na ataku podobnie jak dzień wcześniej zaprezentował się Adam Lorenc i pokazał się z bardzo dobrej strony (w całym meczu zdobył aż 21 punktów, notując 63% skuteczności w ataku). Pierwsza partia była pod naszą kontrolą, w głównej mierze dzięki mocnemu atakowi, ale także w asekuracji. W drugim secie nysianie pokazali się z dużo lepszej strony niż w poprzednim. Wynik niemal przez całą partię oscylował w granicach remisu i dopiero w samej końcówce wypracowaliśmy przewagę, wygrywając 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od remisu 3:3, ale za sprawą świetnej zagrywki naszego młodego atakującego szybko odskoczyliśmy na cztery punkty przewagi (7:3). Dzięki dobrej dyspozycji na środku naszych rywali wynik ponownie się zrównał (11:11). Bój punkt za punkt nie potrwał jednak długo, bo błyskawicznie odzyskaliśmy wigor i utraconą przewagę (22:18). Puchar za zwycięstwo w memoriale powędrował do naszej ekipy!

Cuprum Lubin – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

Cuprum: Maruszczyk (10), Ferens (9), Zawalski (5), Lorenc (21), Pietraszko (6), Tavares (2), Szymura (L) oraz Magnuszewski.

Stal: Ruciak, Smoliński (5), Schamlewski (8), Szczurek (3), Łapszyński (4), Filip (9), Dembiec (L) oraz Naliwajko (11).

MVP finału: Adam Lorenc

Głównymi Partnerami Memoriału są: KGHM Polska Miedź i Fundacja KGHM Polska Miedź.