Faza zasadnicza zakończona

Dzisiejszym meczem z Jastrzębskim Węglem zakończyliśmy tegoroczną fazę zasadniczą. W pierwszych dwóch setach zacięta walka toczyła się  na przewagi do samego końca. W obydwu przypadkach triumfowali goście, którzy ostatecznie wygrali spotkanie 3:0.

Wyrównany początek zapowiadał spore emocje w spotkaniu (5:5). Niewielką przewagę przyjezdnym dała dobra dyspozycja w polu serwisowym: po asie zaserwowali Bucki i Kampa (7:10). Przewaga przeciwnika niestety zaczęła wzrastać. Wtedy na zagrywce pojawił się Szymon Jakubiszak i nasza drużyna zdobyła pięć punktów z rzędu, wyrównując 19:19. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt (24:24). W najlepszym możliwym momencie Wojciech Ferens posłał asa na 25:24. Niestety w końcówce zagrywką dominowało Jastrzębie, wygrywając na przewagi 27:25.

Drugą partię rozpoczęliśmy z Adamem Lorencem i Pawłem Pietraszką na pokładzie. Nasz młody atakujący od razu pokazał się z najlepszej strony, notując dwa punktowe ataki i serwując dwa asy (8:4). Skuteczny atak i dobra asekuracja pozwoliły nam utrzymać wypracowaną przewagę do dziewiętnastego punktu. Wtedy asa serwisowego posłał znów Jakub Bucki (19:19). Szybko jednak odzyskaliśmy dwa punkty przewagi (23:21), a chwilę później Dawid Gunia sprytną kiwką dał piłkę setową. Jastrzębski jednak wyrównał, a chwilę później wygrał.

W trzecim secie od samego początku inicjatywa była po stronie jastrzębian. Przewagi nie oddali oni już do samego końca. Mimo że walczyliśmy o przedłużenie spotkania, Jastrzębski Węgiel z Mohamedem Al Hachdadim na czele zwyciężył 3:0.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (25:27, 25:27, 13:25)

Cuprum: Maruszczyk (9), Gunia (8), Ferens (6), Jakubiszak (5), Jimenez (3), Tavares (1), Makoś (L), Szymura (L) oraz Lorenc (12), Magnuszewski, Pietraszko (3).

Jastrzębski Węgiel: Bucki (6), Gierżot (7), Wiśniewski (1), Kampa (7), Al Hachdadi (22), Gladyr (7), Popiwczak (L) oraz Biniek (2), Kosok, Szalacha (3), Tervaportti.

MVP: Mohamed Al Hachdadi