Gunia: Chcemy w piątek zakończyć sezon

Już w piątek nasi siatkarze rozegrają drugie – i miejmy nadzieję ostatnie – spotkanie fazy play-off. Ich przeciwnikiem na własnym parkiecie będzie ekipa Cerradu Czarnych Radom. Pierwsze spotkanie rozegrane na wyjeździe „miedziowi” wygrali pewnie 3:0 i prowadzą w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Podczas spotkania w Radomiu drużynę Cuprum poprowadził do zwycięstwa nominalnie drugi rozgrywający Maciej Gorzkiewicz. Zastąpił w tym pojedynku lekko kontuzjowanego Grzegorza Łomacza i spisał się wyśmienicie, pewnie kierując grą swojego zespołu. – Maciek w tym spotkaniu zagrał naprawdę solidnie, dobrze zastępując Grześka – mówi nasz środkowy Dawid Gunia. – Mimo kilku problemów, szczególnie w końcówce trzeciego seta udało nam się wygrać 3:0. Z takim zadatkiem na pewno łatwiej wraca się na spotkanie u siebie – mówi siatkarz.

Ekipa z Radomia przegrała z lubinianami wszystkie do tej pory rozgrywane w tym sezonie mecze. Najbardziej zacięty z trzech pojedynków tych ekip był mecz 13. kolejki, w którym ostatecznie po pięciu setach walki górą byli podopieczni trenera Cretu. Dwa kolejne spotkania – 26. kolejki i fazy play-off – lubinianie wygrali bez straty seta. – Wiadomo, że cieszą nas takie pewne zwycięstwa nad ekipą z Radomia, bo w jej szeregach jest kilku naprawdę solidnych i doświadczonych zawodników – mówi Dawid Gunia. – Niemniej jednak nie osiadamy na laurach i wiemy, że żeby wygrać kolejne spotkanie, bedzie musieli zagrać na 100% swoich możliwości – kontynuuje środkowy.

Lubinianie przystąpią do tego spotkania bez Macieja Gorzkiewicza w składzie. Po dobrym meczu w Radomiu odezwała się temu zawodnikowi kontuzja i niestety nie będzie w stanie powalczyć razem z kolegami. W składzie znajdzie się natomiast rozgrywający Młodej Ligi – Paweł Malicki. – Dla tego młodego siatkarza udział w takim spotkaniu na pewno będzie ogromnym stresem. Myślę jednak, że Grzesiek będzie w stanie w pełnym wymiarze poprowadzić to spotkanie przeciwko radomianom – mówi Dawid Gunia. – Na pewno chcemy w piątek zakończyć sezon, w dobrym stylu wygrywając z Cerradem przed własną publicznością. Mamy nadzieję, że kibice swoim wsparcie poprowadzą nas do tego zwycięstwa – zakończył siatkarz Cuprum.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Mamy nadzieję, że nasi kibice tłumnie pojawią się w hali, żeby dopingować swój zespół po raz ostatni w tym sezonie! Bądźcie z nami!