Inauguracyjny mecz i 3 punkty!

Mimo, iż emocje po wczorajszej inauguracji sezonu naszej drużyny jeszcze nie opadły my spieszymy z krótkim opisem wydarzeń, tak aby każdy nasz kibic, który nie mógł być tego dnia na trybunach miał namiastkę emocji, które towarzyszyły nam w hali RCS.

Na inaugurację sezonu Plusligi wyszliśmy w składzie: Łomacz, Kaczmarek, Pupart, Taht, Boehme, Hain, Rusek. Początek seta obfitował w wyrównaną grę obu zespołów z dużą ilością obron i sytuacyjnymi atakami. W połowie pierwszej potyczki zaczął funkcjonować w naszym zespole blok, Marcus Boehme zatrzymał przeciwnika czterokrotnie oraz zagrywka dzięki, której odskoczyliśmy od rywala i nie pozwoliliśmy już na odrobienie strat.
Ten set zakończył się wynikiem 25:16.

W drugim secie od początku narzuciliśmy swój rytm gry, do tego bardzo dobrze funkcjonował w zespole system blok-obrona. Swoje atuty w zagrywce pokazał Robert Taht, który punktował, aż czterokrotnie. W ataku popis inteligentnej gry dał Keith Pupart, którego skuteczność ataku w tym secie oscylowała na poziomie 67%.
Wynik tego seta 25:14

Na trzeci set po dziesięciominutowej przerwie wyszliśmy głodni zwycięstwa. Od początku realizując założenia taktyczne zdobywaliśmy systematycznie przewagę,. Bardzo dobrze wyglądaliśmy w obronie a za świetnie rozegranie odpowiadał Grzegorz Łomacz.
Wynik seta 25:19.

Dzięki wygranej, 3 punkty zostają w Lubinie i jest to bardzo dobry prognostyk na resztę sezonu.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Robert Taht, który zakończył mecz z 16 oczkami na koncie z czego aż 5 zdobył bezpośrednio z zagrywki.
A już w środę kolejny mecz miedziowych, tym razem na wyjeździe. O godzinie 18:00 zmierzą się z zespołem BBTS Bielsko-Biała!

Skład zespołu: Łomacz, Gorzkiewcz, Kaczmarek, Mailnowski, Pupart, Taht, Grobelny, Koumentakis, Boehme, Hain, Gunia, Michalski, Rusek, Kryś.

Cuprum Lubin-MKS Będzin 3:0 (16,13,19)