Już w sierpniu druga edycja PreZero Grand Prix!

Szesnaście drużyn, trzydzieści meczów, cztery dni sportowych emocji… a to wszystko na antenach Polsatu Sport! W dniach 5-8 sierpnia rozegramy drugą edycję turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki!

W rozgrywkach weźmie udział 16 drużyn męskich: wszyscy reprezentanci PlusLigi i 2 ekipy z Tauron 1. Ligi (eWinner Gwardia Wrocław oraz BBTS Bielsko-Biała). Tegoroczny męski turniej Letniej Ligi będzie miał miejsce w kompleksie sportowym KS Wanda w Krakowie przy ulicy Bulwarowej 39.

Liga Letnia zostanie rozegrana systemem brazylijskim. Spotkania będą grane do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu 1:1 o zwycięstwie zadecyduje tie-break (grany klasycznie do 15). Zespoły mogą liczyć maksymalnie 8 zawodników; czterech znajduje się na boisku. Pozycje z siatkówki halowej nie są brane pod uwagę. Nie ma także wyodrębnionego libero, wszyscy grają na takich samych zasadach. Każda drużyna ma prawo do dwóch przerw na odpoczynek w każdym secie i do nieograniczonej liczby zmian zawodników.

Nasza drużyna w rozgrywkach PreZero Grand Prix PLS wystąpi pod nazwą Staropolanka Cuprum Lubin. Mimo że zmagania na piasku rozpoczną się dopiero za miesiąc, to my już wiemy, że pierwszy mecz rozegramy w czwartek 5 sierpnia o godzinie 16:30 z zespołem Cerradu Enei Czarnych Radom. Będzie to mecz nr 7 (drabinka poniżej). Następnego dnia zmierzymy się z jedną z drużyn meczu BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów. Transmisje ze spotkań będą dostępne na sportowych antenach Polsatu.