Pewna wygrana lubinian w play-offach

W ćwierćfinale PlusLigi Cuprum Lubin mierzy się z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz w rundzie zasadniczej okazał się zwycięski dla przeciwników (3:1), zaś w rewanżu zwyciężyli lubinianie (3:2). Pierwsze spotkanie w fazie play-off okazało się być szczęśliwym dla „miedziowych”. Zwycięstwo 3:0 to pierwszy krok do awansu do półfinałów. Najlepszym zawodnikiem został atakujący gospodarzy, Szymon Romać.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Punkty w obu zespołach zdobywali środkowi, Dmytro Pashytskyy dla Cuprum lubin, a Patryk Czarnowski dla Jastrzębskiego Węgla. Po długiej wymianie piłek i ataku Szymona Romacia to drużyna gospodarzy prowadziła 8:7 na pierwszej przerwie technicznej. Jastrzębianie nie poddawali się i po kilku dobrych akacjach wyszli na prowadzenie 11:14. Trener Gheorghe Cretu poprosił o czas dla swojego zespołu. Goście dalej utrzymywali trzypunktowe prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej wygrywali 13:16. Nieźle spisywali się Krzysztof Gierczyński i Michał Łasko. W decydującą fazę seta zwycięsko wchodzili zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, prowadząc 19:21. Lubinianie starali się gonić przeciwnika i doprowadzili do remisu 23:23. Na to bardzo szybko zareagował trener gości, Roberto Piazza, i poprosił o przerwę. Końcówka seta była bardzo zacięta. Zespoły broniły po kilka piłek setowych. Jednak to Cuprum Lubin okazał się być lepszym zespołem. Ostatni punkt w secie zdobył Szymon Romać (28:26).

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 5:1. Szybko o przerwę poprosił Roberto Piazza. Po raz kolejny świetnie spisywał się Szymon Romać. Pierwszy punkt bezpośrednio z zagrywki w całym meczu zdobył Alen Pajenk. Jastrzębianie odrabiali straty, jednak to lubinianie, po udanym ataku Jeroena Trommela, zwyciężali na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Zaraz potem nastąpiła dobra passa gości i gracze Jastrzębskiego Węgla, dzięki dobrej grze Michała Łasko, wyrównali wynik do 11:11. Po dość wyrównanym fragmencie, znów na prowadzenie wyszli lubinianie (16:14). Gospodarze zdobywali jeszcze większą przewagę i to oni wchodzili zwycięsko w decydującą fazę seta (20:15). Jastrzębianie jednak bardzo szybko odrobili straty i byli już o krok od wyrównania (21:20). Lubinianie nie pozwolili jednak na stratę prowadzenia i po udanym ataku Szymona Romacia zwyciężyli w drugiej części spotkania 25:22.

Trzeci set od prowadzenia 3:1 rozpoczęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Goście zaczęli trochę więcej grać środkiem. Lubinianie gonili wynik i doprowadzili do remisu 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadzili jastrzębianie. W Cuprum Lubin dobrze spisywał się Jeroen Trommel oraz Szymon Romać. W drużynie gości wyróżniał się Michał Łasko. Lubinianie wyszli na prowadzenie 13:11, a trener Jastrzębskiego Węgla poprosił o czas. Na drugiej przerwie technicznej górą byli gospodarze (16:14). Goście szybko wyrównali wynik (16:16), a trener lubinian poprosił o przerwę. Ostatnią fazę seta dobrze rozpoczęli „miedziowi”, prowadząc 20:18. Gospodarze utrzymywali przewagę nad jastrzębianami. Ostatni punkt w meczu zdobył Ivan Borovnjak (25:22). Cuprum Lubin zwyciężył w pierwszym meczu play-off z Jastrzębskim Węglem 3:0.

MVP spotkania został Szymon Romać

Cuprum Lubin – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 3:0
(28:26, 25:22, 25:22)

stan rywalizacji w fazie play-off: 1:0 dla Cuprum Lubin

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak (11), Jeroen Trommel (13), Dmytro Pashytskyy (10), Łukasz Kadziewicz (2), Szymon Romać (24), Grzegorz Łomacz (1), Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz
Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko (21), Krzysztof Gierczyński (6), Alen Pajenk (7), Michal Masny (1), Patryk Czarnowski (4), Guillaume Quesque (7), Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Popiwczak, Mateusz Malinowski, Grzegorz Kosok (5) i Dmytro Filippov

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć ze środowego meczu, w którym naszym przeciwnikiem był Jastrzębski Węgiel. Zapraszamy do oglądania :)fot. Anna Gumowska / Cuprum Lubin