Pewne zwycięstwo zespołu z Kędzierzyna-Koźla

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W ostatnim meczu rozgrywanym w hali RCS w Lubinie w 2019 roku zwycięstwo odnieśli zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Rywale pokonali Cuprum Lubin 3:0. Nagrodę MVP otrzymał David Smith.

Sobotni mecz lepiej otworzyli kędzierzynianie, którzy skutecznymi zagraniami zbudowali dwupunktową przewagę (1:3). Po stronie lubinian dobrze na lewym skrzydle spisywał się Bartłomiej Lipiński, jednak przy stanie 5:8 o czas poprosił trener Marcelo Fronckowiak. Po powrocie na parkiet na środku atak skończył Mateusz Sacharewicz, a po skutecznej akcji Kamila Maruszczyka lubinianie zmniejszyli dystans do jednego punktu (10:11). Po chwili wyrównanej gry, proste błędy gospodarzy sprawiły, że to rywale zbudowali bezpieczną przewagę (14:17). W końcowej fazie seta serią dobrych zagrań zapunktował Przemysław Smoliński (17:21), jednak to goście cieszyli się z wygranej w premierowej odsłonie (19:25).

Początek drugiej partii to wyrównana walka punkt za punkt (1:1, 5:6). Lepsza gra przyjezdnych i kilka prostych błędych gospodarzy sprawiły, że to kędzierzynianie odskoczyli na kilka punktów. Niekorzystną serię przerwał atakiem Bartłomiej Lipiński (10:12). Wejście w pole serwisowe Kamila Semeniuka rozmontowało defensywę gospodarzyi po chwili na tablicy widniał wynik 10:17. Sprytna kiwka w końcową linię Jakuba Ziobrowskiego dała chwilę oddechu lubinianom. W kolejnych akcjach dobrze spisywał się Przemysław Smoliński (16:22), ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych kędzierzynian, którzy wygrali drugiego seta (17:25).

Pierwsze minuty trzeciej odsłony miały podobny przebieg, jak poprzednie (2:3). Przy stanie 4:8, o czas poprosił trener Marcelo Fronckowiak. Po powrocie na parkiet atakiej zapunktował Kuba Ziobrowski, a mocna zagrywka Przemysława Smoliński dała wynik 8:11. Dobrą zmianę w polu serwisowym dał Damian Domagała zmniejszając dystans do rywali (10:12). Skutecznymi akcjami na lewym skrzydle sytuację na parkiecie ratowali Bartłomiej Lipiński i Kamil Maruszczyk (15:17). Ostatecznie to rywale w decydującej fazie odskoczyli na bezpieczną przewagę i pewnie wygrali spotkanie 11. kolejki PlusLigi.

MVP spotkania: David Smith (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Maruszczyk, Smoliński, Sacharewicz, Gruszczyński (L) oraz Makoś (L),

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Baroti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Rejno, Grygiel, Stępień