Pięciosetowy bój w Bełchatowie

Wczoraj w Bełchatowie nasi siatkarze zmierzyli się z obecnym mistrzem Polski w meczu 15. kolejki rundy zasadniczej PlusLigi. Mimo, że Cuprum Lubin prowadziło już 2:0 to ostatecznie musiało uznać wyższość podopiecznych Miguela Angela Falasci. Niemniej jednak dwa „oczka” przywiezione z tak trudnego terenu to duży sukces „miedziowych”.

Lubinianie rozpoczęli spotkanie w hali energia z wysokiego „c”. Od początku bardzo dobrze spisywali się Szymon Romać oraz Jeroen Trommel. W drużynie gospodarzy nie można być znaleźć wyraźnego lidera. Dzięki temu siatkarze Gianniego Cretu na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:6. Po powrocie na parkiet Szymon Romać do skutecznych ataków dołożył również punktową zagrywkę, co spowodowało, że goście powoli powiększali swoją przewagę (16:11). Lubinianie grali konsekwentnie i solidnie, nie ustępując rywalowi w żadnym elemencie. Ostatni punkt w secie zdobył ponownie Romać, skutecznie atakując (25:19).

Goście niesieni zwycięstwem w pierwszej odsłonie seta, także drugą partię rozpoczęli bez kompleksów. Nadal dobrze spisywali się Romać i Trommel. Dołączył do nich również Ivan Borovnjak. PGE Skra Bełchatów nie mogła poskładać swojej gry i popełniała sporo błędów w polu serwisowym. Cuprum prowadziło na pierwszej przerwie technicznej dwoma „oczkami” (8:6). Po wznowieniu gry lepiej zaczął grać Nicolas Marechal. W zdobywaniu punktów pomagał mu również Facundo Conte. Lubinianie jednak grali bardzo dobrze w defensywie, podbijając większość piłek i wyprowadzając skuteczne kontry (16:14). Do walki mistrzów Polski próbował poderwał Michał Winiarski i gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania (17:17). Od tej pory w meczu rozpoczęła się walka punkt za punkt (22:22). Końcówka seta należała jednak do lubinian, którzy zdobyli trzy „oczka” z rzędu, a partię zakończył skuteczny atak Ivana Borovnjaka (25:22).

Bełchatowianie napędzeni swoją lepszą grą rozpoczęli trzeciego seta od dobrej gry, szybko wychodząc na prowadzenie. Rolę lidera pełnił Michał Winiarski, który pod nieobecność Mariusza Wlazłego pełnił również funkcję kapitana (8:3). Siatkarze z Lubinia mimo niezłego przyjęcia mieli problemy z wyprowadzaniem skutecznych ataków. Spadła również ich skuteczność w linii obrony, co ułatwiało grę bełchatowian (16:11). Podopieczni trenera Falasci w końcu zaczęli dobrze grać blokiem, a w ataku kolejne „oczka” dopisywał Nicolas Marechal. Gospodarze wygrali trzecią odsłonę 25:19, wracając w ten sposób do walki o wygraną w tym spotkaniu.

Również czwartą partię bełchatowianie rozpoczęli z wysokiego „C”. Bardzo dobrze spisywał się Nicolas Marechal oraz Karol Kłos, który ostatecznie zanotował w tym spotkaniu 100% skuteczności w ataku (8:5). Kolejnymi, skutecznymi atakami popisywał się także Facundo Conte. Lubinianie z kolei przygaśli na boisku i ciężko było im nawiązać walkę. Trener Cretu próbował dokonać zmian, ale nie przyniosły one widocznej zmiany (16:10). Bełchatowianie natomiast grali konsekwentnie i do dobrych ataków oraz bloków dołączyli również trudną zagrywkę, m.in. dzięki Marechalowi. Zakończyli tego seta przy stanie 25:17. W meczu przyszło nam więc oglądać tie-break.

Decydującą partię spotkania bełchatowianie rozpoczęli z niesamowitym impetem. Nie do zatrzymania w ataku był Nicolas Marechal. Francuz dołożył do tego jeszcze kilka punktowych zagrywek i PGE Skra prowadziła już 8:1. Cuprum Lubin próbowało powrócić do walki, jednak tak duża strata w tie-breaku była już praktycznie nie do odrobienia. Po stronie gospodarzy punktował ponownie Karol Kłos. Piątą odsłonę spotkania zakończył skutecznym atakiem z drugiej linii Facundo Conte. Podopieczni Miguela Angela Falasci wygrali tę partię 15:10 a cały mecz 3:2.

MVP spotkania został: Facundo Conte

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 3:2
(19:25, 22:25, 25:19, 25:17, 15:10)

Składy zespołów:
PGE Skra Bełchatów: Karol Kłos (13), Facundo Conte (21), Andrzej Wrona (8), Nicolas Uriarte (1), Michał Winiarski (12), Nicolas Marechal (17), Ferdinand Tille (libero) oraz Aleksa Brdjović
Cuprum Lubin: Ivan Borovnjak (9), Jeroen Trommel (13), Dmytro Pashytskyy (10), Łukasz Kadziewicz (7), Szymon Romać (14), Grzegorz Łomacz (2), Paweł Rusek (libero) oraz Paweł Siezieniewski, Adam Michalski (2) i Maciej Gorzkiewicz

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z sobotniego meczu, w którym naszym przeciwnikiem na wyjeździe była PGE Skra Bełchatów. Zapraszamy do oglądania :)fot. Anna Gumowska / Cuprum Lubin