Pierwsze zwycięstwo na hali RCS

AKTUALNOŚCI, MECZE

W ramach 17. kolejki PlusLigi Cuprum Lubin zmierzyło się na hali RCS z GKS-em Katowice, niezmiennie od kilku lat, w rozgrywkach PlusLigi, pokonując rywali 3:1. Było to wyjątkowe zwycięstwo, ponieważ pierwsze w tym sezonie na własnym terenie. MVP spotkania został Masahiro Yanagida.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana, ale to GieKSa, niemalże przez cały czas obejmowała prowadzenie. Udało nam się doprowadzić do remisu (16:16) jednak zespół Piotra Gruszki, nie pozwolił nam powiększyć przewagi. Ostatecznie przegraliśmy z Katowiczanami 23:25.

Drugiego set rozpoczęliśmy w pięknym  stylu asem serwisowym w wykonaniu Masahiro Yanagidy. To my nadawaliśmy rytm grze i tylko raz straciliśmy prowadzenie (7:8). Zawodnicy trenera Marcelo Frockowiaka wykorzystywali okazje i za wszelką cenę chcieli pokazać, że to oni są lepsi w tym starciu. Po udanej piłce setowej Jakuba  Ziobrowskiego, zakończyliśmy tę odsłonę 25:18.

W trzecią partię Lubinianie weszli zmotywowani i pewni swoich możliwości. Prowadzenie Miedziowych sięgnęło nawet 7 punktów (16:9), Katowiczanie starali się odrabiać straty, ale Cuprum nie dawało za wygraną, stale utrzymując kilkupunktową przewagę.  Set zakończył się zagrywką w taśmę przez zawodnika GieKSy – Karola Butryna (25:19).

Początek czwartej odsłony należał do zawodników GKS-u, którzy ewidentnie chcieli doprowadzić do tie-breaka. Próbowali walczyć,  jednak to Cuprum pokazało się z lepszej strony, zdobywając trzy punkty pod rząd (16:14). W końcówce spotkania „uruchomił” się Jakub Ziobrowski, który zakończył seta 25:19.

CUPRUM LUBIN – GKS KATOWICE 3:1 (23:25, 25:18, 25:19, 25:19)

CUPRUM: Gorzkiewicz, Yanagida, Boruch, Ziobrowski, Smith, Marcyniak, Gruszczyński (libero) oraz Grobelny, Wachnik, Smoliński

GKS: Komenda, Rousseaux, Sobala, Butryn, Quiroga, Krulicki, Mariański (libero) oraz Kohut, Fijałek, Depowski, Sobański

MVP: Yanagida