Podcięte skrzydła Avii

Tradycyjnie już miedziowi oddali początek spotkania gościom, którzy kilku punktową przewagę budowali głównie na pomyłkach miedziowych w ataku. Avia prowadziła do stanu 19:16 kiedy to nasza młodzież, Romać i Łapszyński, rozstrzelali przyjezdnych zagrywką, czym odwrócili losy pierwszej partii. Druga cześć spotkania to już spokojna gra Cuprum Mundo. Miedziowi poprawili przyjęcie, a i atakujący mogli pochwalić się lepszą skutecznością przez co goście, choć ambitni, to nie mieli za wiele do powiedzenia. Trzecia partia okazała się najbardziej wyrównana. Zespoły grały punkt za punkt, a o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Goście mieli w górze piłkę setową, ale nie potrafili skończyć akcji. Znowu znakomitą zagrywką popisał się Szymon Romać i za chwilę mógł odebrać nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.
Na pewno cieszymy się z faktu, że wygraliśmy bez straty seta. W tym sezonie ciężko nam się wchodzi w mecz. Dziś też to pokazaliśmy w pierwszym secie. Potem jednak odwróciliśmy losy na naszą stronę. W końcówce trzeciej partii nie zabrakło koncentracji i wszystkie punkty zostają u nas – podsumował Łukasz Łapszyński z CM Lubin.
Cuprum MUNDO Lubin:M. Gorzkiewicz, Ł.Kadziewicz, A.Michalski, Ł. Łapszyński, M. Kordysz(k), Sz. Romać, M. Kryś(l) oraz P. Kasper, M. Białecki oraz K. Antosik
Za tydzień miedziowych czeka kolejny pojedynek z beniaminkiem, Krispolem Września. Liczymy, że i tym razem Cuprum Mundo zdobędzie trzy punkty.