Polacy ze srebrem Ligi Narodów

Miał to być turniej testowy przed igrzyskami olimpijskimi, a zakończył się srebrnym medalem! Drużyna Vitala Heynena co prawda uległa kadrze Brazylii 1:3 w finale Ligi Narodów, ale mimo to forma polskiej reprezentacji w całym turnieju napawa sporym optymizmem. Do igrzysk olimpijskich pozostał już niecały miesiąc.

W fazie grupowej VNL 2021 Polacy rozegrali 15 meczów, z czego przegrali zaledwie 3 – ze Słowenią, Brazylią i Francją. Jak się później okazało, właśnie te drużyny awansowały do fazy finałowej. Więcej o zmaganiach grupowych TUTAJ.

W weekend przyszedł czas na starcia najlepszych. W półfinałach zbyt wiele emocji nie było, bo Brazylijczycy bez straty seta pokonali Francuzów, a Polacy przełamali klątwę „słoweńską”, także wygrywając 3:0. Mecz o brąz również nie przyniósł dobrego widowiska. Francuzi byli widocznie podrażnieni porażką w półfinale i bez problemu pokonali Słowenię 3:0.

Dwa pierwsze sety meczu finałowego stały za to na najwyższym poziomie i wydawało się, że finał będzie emocjonujący do ostatniej piłki. Niestety potem Brazylijczycy przejęli inicjatywę i szybko zwyciężyli. Mimo tego postawa Polaków w całym turnieju może cieszyć. Do igrzysk pozostał niecały miesiąc, więc jest jeszcze czas na poprawienie niektórych elementów. Cała ekipa Miedziowych mocno trzyma kciuki za polską reprezentację. Na igrzyskach życzymy medalu i to tego najcenniejszego!