Przemysław Smoliński: Będziemy walczyć o każdą piłkę

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W środowę o godz. 17:30 zespół Cuprum Lubin w lubińskiej hali RCS podejmie Cerrad Enea Czarnych Radom. Przed tym meczem zadaliśmy kilka pytań naszemu środkowemu, Przemysławowi Smolińskiemu.

1. Zwycięstwem z PGE Skrą rozbudziliście apetyty kibiców i swoje na wygraną z Asseco Resovią. Czego zabrakło by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

Wygrany mecz z PGE Skrą zmobilizował nas do jeszcze cięższej pracy. W mecz z Asseco Resovią weszliśmy z pełnym zaangażowaniem i podobnie, jak w meczu ze Skrą, staraliśmy się walczyć o każdą piłkę. Świetnie otworzyliśmy spotkanie wygrywając pierwszego seta, ale w kolejnych partiach zaczęliśmy popełniać błędy własne. Niestety było ich zbyt dużo, a z takim przeciwnikiem jak Asseco Resovia nie można sobie pozwolić na niedociągnięcia w tym elemencie.

1. Pierwszy set w waszym wykonaniu był bardzo dobry, co się wydarzyło przed drugim, że straciliście wiarę i pomysł na zwycięstwo?

Mecz rozpoczęliśmy agresywnie, nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na przejęcie inicjatywy i pewnie wygraliśmy pierwszego seta. Niestety w dalszej części meczu to Asseco Resovia popełniała mniej błędów. Nasza gra stała się chaotyczna, trochę się rozluźniliśmy i nie wykorzystywaliśmy okazji do zdobywania punktów. Przeciwnik wykorzystał to i stopniowo powiększał przewagę w każdym secie.

1. Najbliżej wyrównania rywalizacji byliście w czwartej odsłonie, w końcówce niedużo brakowało do remisu. Proste i niewymuszone błędy były wasza największa bolączka w tym meczu?

Walczyliśmy przez cały mecz o zwycięstwo. Mobilizowaliśmy się i staraliśmy się grać jak najlepiej. W czwartym secie był ostatni moment na zmianę przebiegu wyniku meczu. Próbowaliśmy podjąć walkę i mieliśmy momenty lepszej gry, ale niestety to nie wystarczyło, żeby wygrać kolejnego seta.

1. W środę zmierzycie się z zespołem z Radomia, jak oceniasz tę drużynę?

Cerrad Enea Czarni to silna drużyna, która na pewno tak jak my będzie chciała wygrać ten mecz. Walka może być zacięta, ale wierzę, że to nam przypadnie wygrana w tym meczu.

1. Co według Ciebie musicie poprawić, by odnieść pierwsze zwycięstwo we własnej hali?

Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby zwyciężyć pierwszy raz w tym sezonie we własnej hali. Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę, więc liczymy na to, że pokażemy naszym kibicom, że nie ma meczów, których nie bylibyśmy w stanie wygrać.

Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców, w najbliższą środę, na mecz z Cerrad Enea Czarni Radom, który odbędzie się w hali RCS w Lubinie o 17:30. Przybywajcie tłumnie i pomóżcie nam zwyciężyć.