Przygotowania do sezonu w toku!

Do rozpoczęcia sezonu PlusLigi 2022/2023 coraz bliżej! Przygotowania drużyny do gry są na zaawansowanym etapie, kilka sparingów już za nami. Na ten moment wyniki spotkań towarzyskich są optymistyczne.

Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 5 tygodni temu, na początku sierpnia, natomiast z początkiem września zaliczyliśmy pierwsze mecze sparingowe.

W czwartek 1 września spotkaliśmy się na własnym parkiecie z pierwszoligową drużyną STS Olimpii Sulęcin. Już przed meczem szkoleniowcy obu zespołów umówili się na cztery sety, niezależnie od wyniku. Zgodnie z założeniem pierwsze dwa sety były treningowe z dorzutkami, a kolejne dwa normalne na punkty. Ostatecznie bilans setów wyszedł na naszą korzyść stosunkiem 4:0.

Dzień później zmierzyliśmy się z trudniejszym rywalem (choć nieco osłabionym przez zmagania reprezentacyjne) – mistrzem Polski i dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podobnie jak poprzednio, dwa sety rozegraliśmy treningowo, a dwa następne normalnym trybem. Tego dnia także nasza drużyna triumfowała 4:0.

Trzeci sparing miał miejsce wczoraj na wyjeździe w Kędzierzynie. Tym razem jednak rozegraliśmy normalne spotkanie bez setów treningowych. Trwało ono cztery partie i zakończyło się triumfem gospodarzy 3:1.

Turniej Chemeko-System Cup w weekend

Przed naszą drużyną jeszcze kilka sprawdzianów, a najbliższy już w ten weekend. W sobotę i niedzielę pojawimy się we Wrocławiu, gdzie weźmiemy udział w turnieju Chemeko-System Cup. Poza naszą drużyną w imprezie wystąpią także: MKS Będzin, MKST Astra Nowa Sól oraz gospodarz – Chemeko-System Gwardia Wrocław. Turniej jest otwarty dla publiczności, więc zapraszamy do kibicowania naszym! Bilety dostępne na stronie Gwardii.