Staropolanka Cuprum Lubin lepsza od Cerradu Enei Czarnych Radom

Za nami pierwszy dzień zmagań na piasku, czyli drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki! Mimo trudnych warunków pogodowych dzisiejszy plan wykonaliśmy w stu procentach, odnosząc pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach i pozostając po „lewej” stronie drabinki turniejowej!

Gdy wczoraj przybyliśmy do Krakowa, przywitało nas słońce, co było wspaniałą odmianą od deszczu, padającego całą podróż. Niestety dziś – pierwszego dnia rozgrywek – pogoda nie była po stronie zawodników. Padało cały dzień, lecz deszcz nie był w stanie pokrzyżować naszych planów! W dwóch setach pokonaliśmy zespół Cerradu Enei Czarnych Radom i pozostaliśmy po lewej stronie drabinki.

Nasza drużyna na boisko wybiegła w składzie: Marcin Waliński, Remigiusz Kapica, Micha Gierżot i Przemysław Stępień. Naszego kapitana Pawła Pietraszki w wyjściowej czwórce zabrakło, aczkolwiek on także przyczynił się do zwycięstwa, dając dobre zmiany. Początek meczu należał do nas. Wypracowaliśmy prowadzenie, uciekając na kilka punktów przewagi (15:10). Radomianie jednak zaczęli gonić, niebezpiecznie się do nas zbliżając. Wyrównana walka trwała niemal do końca, ale ostatecznie to my postawiliśmy na swoim.

W drugim secie także przejęliśmy inicjatywę od początku. Czarni próbowali odrabiać straty, ale różnica punktowa szybko wróciła do poprzedniego stanu (19:16). Wtedy w pole serwisowe wszedł Michał Gierżot i dołożył nam punkt bezpośrednio z zagrywki. Prowadzenia nie oddaliśmy już do samego końca, meldując się w grupie szczęśliwych zwycięzców.

Staropolanka Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:23, 25:23)

Jutro drużyna Staropolanki Cuprum Lubin zmierzy się ze zwycięzcą meczu nr 8, czyli PGE Skrą Bełchatów. Początek starcia o godzinie 12:45, a transmisja na antenie Polsatu Sport. Trzymajcie kciuki!