Staropolanka Cuprum Lubin z brązowym medalem Letniej Ligi!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Udało się! Udział w tegorocznej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki kończymy z medalem na szyi! To dla nas świetne rozpoczęcie sezonu przygotowawczego. W meczu o brąz pokonaliśmy w dwóch setach ligowego beniaminka, LUK Politechnikę Lublin.

Czwarty i zarazem ostatni dzień Ligi Letniej rozpoczął się od walki o wejście do półfinałów. Dzięki temu, że do tamtej pory wygraliśmy wszystkie mecze, udział w półfinale mieliśmy już zapewniony. Około godziny 13:00 wszystko stało się jasne. W pierwszym półfinale zagrały drużyny Projektu Warszawa oraz ligowego beniaminka LUK Politechniki Lublin. Zwycięsko z tego starcia wyszli warszawianie. Awans do drugiego półfinału wpadł natomiast w ręce Indykpolu AZS-u Olsztyn, który pokonał Asseco Resovię Rzeszów. To właśnie olsztynianie zagrali z nami w drugim półfinale rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Mazur, szybko budując swoją przewagę. Różnica punktowa utrzymywała się, ale w końcówce dostaliśmy powera i zaczęliśmy odrabiać straty. Niestety nie daliśmy rady wyrównać i pierwsza partia powędrowała na konto przeciwnika. Po przerwie nasza gra prezentowała się lepiej. Przejęliśmy pałeczkę i byliśmy o ten krok z przodu (14:12). Nasze ataki były dużo mocniejsze niż wcześniej, jednak nie daliśmy rady ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Jak się potem okazało, olsztynianie ostatecznie zdobyli złoto Letniej Ligi.

Staropolanka Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25)

Kilkanaście minut po zakończonym półfinale czekało nas starcie o brąz z zespołem z Lublina. Michał Gierżot rozpoczął ten mecz od serii świetnych zagrywek (4:0). Czteropunktowa przewaga się utrzymywała mniej więcej do okolicy dziesiątego punktu: 10:4. Potem odezwała się w naszych zawodnikach prawdziwa wola walki i sportowa złość. Skutecznie atakował Michał Gierżot i Marcin Waliński, a przewaga rosła w bardzo szybkim tempie. Seta wygraliśmy aż 25:13.

W drugiej odsłonie wyrównany bój toczył się do połowy seta. Potem zaczęliśmy dominować na boisku. Świetne rozegranie Przemka Stępnia, skuteczny atak pozostałych zawodników i dodatkowo wspaniała gra asekuracyjna dała nam przewagę, której lublinianie nie byli w stanie pokonać. Drugą partię wygraliśmy 25:19 i zdobyliśmy tym samym brązowy medal PreZero Grand Prix PLS! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego Michała Gierżota.

Staropolanka Cuprum Lubin – LUK Politechnika Lublin 2:0 (25:13, 25:19)