Wicelider utrzymany

Siatkarze Cuprum Mundo wywożą dwa punkty z parkietu outsidera i tym samym utrzymują pozycję wicelidera po fazie zasadniczej sezonu 1. ligi. Naszym rywalem w play offach będzie Krispol Września.

W Tychach wygraliśmy 3:2. – Już po dwóch wygranych setach znaliśmy wyniki innych meczów i wiedzieliśmy, że obronimy pozycję wicelidera. Dałem pograć zmiennikom. Muszę wiedzieć, kto jest nam w stanie pomóc w play offach. Dwa przegrane sety biorę na siebie, trzy wygrała drużyna – mówił zaraz po spotkaniu trener Paweł Szabelski.

Pierwsze dwa sety wygraliśmy do 22 i 18. W kolejnych górą był TKS do 21 i 23. W tie breaku wygraliśmy 15:11 i cały mecz 3:2. Znamy już swojego rywala w play offach. Będzie do siódma drużyna po fazie zasadniczej Krispol Września. Lider z Będzina na rywala musi poczekać do jutra. Jeśli Kęczanin wygra z AZS-em Kraków, to wówczas on będzie rywalem MKS-u Banimex. Jeśli jednak górą będą akademicy – Będzin zagra z Pekpolem Ostrołęka. Pozostałe pary play off: Camper Wyszków – Stal Nysa oraz Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce.