Wracamy do gry! Przełamanie złej passy w Bydgoszczy

W niedzielę – 13 stycznia, w ramach 15. kolejki siatkarskiej PlusLigi, Miedziowi rozegrali swoje pierwsze spotkanie w 2019 roku, mierząc się na wyjeździe z drużyną prowadzoną przez Jakuba Bednaruka – Chemikiem Bydgoszcz. Mecz zakończył się wygraną Lubinian 3:2. MVP został Maciej Gorzkiewicz.

Początek pierwszego seta nie należał do najlepszych w naszym wykonaniu. Gospodarze nieustannie budowali swą przewagę, jednak ich dobra passa nie trwała długo i po kilku odbiciach, widoczny był brak zrozumienia pomiędzy zawodnikami z Bydgoszczy. Duża ilość zepsutych zagrywek i niewykorzystane sytuacje towarzyszyły drużynom po obu stronach siatki. Jednak tym razem więcej celnych trafień zanotowali siatkarze Chemika Bydgoszcz, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 1:0 (25:19).

Druga część była bardzo wyrównana. Oba zespoły zdobywał punkt po punkcie,  nieustannie osiągając krótkotrwałe prowadzenie. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mariusz Marcyniak, który najpierw zablokował przeciwników, a następnie w kontrze zaprezentował sprytną kiwkę. Ponadto doskonale spisał się niedawno nabyty – Luke Smith, dzięki któremu lubinianie wyszli na prowadzenie (16:19). Końcówka wskazywała na doprowadzenie do remisu w setach, jednak po nieudanych blokach z naszej strony, to bydgoszczanie powiększyli swą przewagę 2:0.

Trzecia odsłona pokazała, że Miedziowi nie dają za wygraną. Na twarzach naszych siatkarzy widoczne było skupienie i wola walki. Szybko przejęliśmy sześciopunktową przewagę (13:19), którą systematycznie powiększaliśmy. Dobra gra naszego zespołu oraz błędy po stronie Chemika doprowadziły do wyniku 2:1.

Czwarty set rozpoczął się dobrą grą przeciwników, którzy niemal przez całą odsłonę byli na prowadzeniu. Trener Marcelo Fronckowiak zdecydował się na istotną zmianę w naszej drużynie. Wprowadzając Macieja Gorzkiewicza w zamian za Kerta Toobala, ożywił tym samym całą grę. Gospodarze widząc celne trafienia z naszej strony, zaczęli popełniać coraz więcej błędów, co spowodowało, że wyrównaliśmy wynik tego spotkania 2:2.

Tie-break był przez nas kontrolowany i niemal przez całą odsłonę utrzymywaliśmy przewagę punktową. Wykorzystywaliśmy każdy nawet najmniejszy błąd przeciwnika i pewnie wygraliśmy mecz 3:2.

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3 (25:19,25:22,17:25,23:25,10:15)

MVP: Maciej Gorzkiewicz