Wygrywamy V Memoriał im. Jana Rutyńskiego!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W meczu kończącym V Memoriał im. Jana Rutyńskiego zmierzyły się zespoły Cuprum Lubin i Jastrzębskiego. Po pięciu emocjonujących setach zwycięstwo odnieśli lubinianie, którzy zajęli 1. Miejsce w Memoriale.

Mocne otwarcie meczu o 1. miejsce zafundowali kibicom lubinianie. Od początku spotkania nie o zatrzymania był Bartłomiej Lipiński, jednak to przy zagrywkach Przemysława Smolińskiego gospodarze wypracowali sobie wysoką przewagę. Seria bloków Damiana Domagały dała bezpieczne prowadzenie zespołowi Cuprum (19:13), którego drużyna nie oddała do końca premierowej partii (25:16). Pierwsze akcje drugiego seta należały do jastrzębian (1:4), po chwili wynik wyrównali lubinianie (5:5), by po serii zagrywek Robinsona Dvoranena odskoczyć na bezpieczną przewagę (9:5). Po stronie Jastrzębskiego Węgla dobrze spisywał się Jurij Gladyr, a także Wojciech Szwed którzy zmniejszyli dystans do gospodarzy do dwóch „oczek” (17:15). Nie do zatrzymania byli podopieczni Marcelo Fronckowiaka, którzy dzięki skutecznej grze wyszli na prowadzenie 2:0 w setach. Trzecia odsłona od początku toczyła się punkt za punkt (7:8). Chwila dekoncentracji po stronie lubinian i lepszej gry jastrzębian sprawiła, że przyjezdni odskoczyli na trzy oczka (11:14). W kolejnych minutach goście powiększali swoje prowadzenie, dzięki punktowym akcjom Jakuba Buckiego (17:22). Wypracowanej przewagi zawodnicy Jastrzębskiego Węgla już nie oddali i wygrali partię 25:20. Kolejną odsłonę lepiej otworzyli jastrzębianie, którzy przy zagrywkach swojego atakującego odskoczyli gospodarzom (5:8). Czwarty set należał do drużyny Jastrzębskiego Węgla, która punktowała w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i doprowadziła do tie-break`a. Decydującą partię od prowadzenia 3:1 rozpoczęli lubinianie. Z zagrywkami Damiana Domagały nie radzili sobie rywale, co dało wynik 6:1. Po chwili w polu serwisowym zameldował się Robinson Dvoranen, a na siatce nie do zatrzymania był Bartłomiej Lipiński i przewaga gospodarzy urosła o 8 punktów (10:2). W końcówce na środku punktował Przemysław Smoliński (14:8), a pojedynek zakończył Damian Domagała (15:10).

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:16, 25:20, 20:25, 13:25, 15:10)

Cuprum Lubin: Tavares, Domagała, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Morozau, Gruszczyński (L) oraz Ziobrowski, Gorzkiewicz, Biegun, Maruszczyk, Zawalski.

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Bucki, Fornal, Fromm, Szalacha, Gladyr, Popiwczak (L) oraz Szwed, Depowski, Vigrass, Raphael.