Z Bydgoszczy wracamy bez punktów

Kolejny mecz Plusligi siatkarze Cuprum Lubin zagrali na wyjeździe z Transferem Bydgoszcz. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem bydgoskich siatkarzy 3:2. W spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki znów lepsi okazali się zawodnicy Transferu wygrywając z „miedziowymi” 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Paweł Woicki.

Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, niezła gra w ataku i bloku pozwoliły na prowadzenie 6:1. Lubinianie mieli problemy z wejściem w mecz, na co zareagował trener Gheorghe Cretu, prosząc o przerwę dla swojej drużyny. Siatkarze Cuprum próbowali nadrabiać straty, ale zawodnicy z Bydgoszczy nie zwalniali tempa, prowadząc 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Lubinianie walczyli jednak dalej i dobra gra m. in. Grzegorza Łomacza i Szymona Romacia pozwoliły na zmniejszenie różnicy punktowej do 11:8. W drużynie przeciwników wyróżniali się Konstantin Čupković i Jakub Jarosz. „Miedziowi” dalej nie mogli obronić się przed atakami przeciwnika i błędy własne w polu zagrywki spowodowały, że Cuprum Lubin schodził na drugą przerwę techniczną przegrywając 16:11. W decydującą fazę seta dobrze weszli bydgoszczanie prowadząc 22:14. Gra gości była nerwowa, co bezwzględnie wykorzystywali siatkarze Transferu. Siatkarze z Lubina próbowali odrabiać stracone punkty, jednak to gospodarze wyszli zwycięsko z pierwszej partii wygrywając 25:17.

W drugim secie nastąpiła zamiana ról. To siatkarze Cuprum Lubin dobrze rozpoczęli drugą partię prowadząc 0:4. W ataku dobrze spisywali się Łukasz Łapszyński czy Szymon Romać. Trener transferu Bydgoszcz, Vital Heynen, poprosił o przerwę i zaczął rotować składem. Nie pomogło to jednak i zawodnicy Cuprum triumfowali na pierwszej przerwie technicznej 2:8. Po przerwie gospodarze zaczęli odrabiać straty, dobrze prezentował się Dawid Gunia. Przewaga lubinian zmniejszyła się do 8:11, na co zareagował trener Cretu, prosząc o czas. Konsultacje ze szkoleniowcem pomogły gościom i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 11:16. Końcówka drugiej partii należała do Cuprum Lubin, którzy prowadzili 13:22. Mimo zmian w składzie, siatkarze z Bydgoszczy nie potrafili obronić się przed atakami przeciwników. W drużynie gości dobrą zmianę wykonał Adam Michalski. Ostatni punkt asem serwisowym zdobył Grzegorz Łomacz (13:25), wyrównując wynik meczu na 1:1.

Trzecia odsłona meczu do złudzenia przypominała pierwszą – rozpoczęła się od prowadzenia Transferu Bydgoszcz 6:1. Swoją przewagę zdobyli m.in. dzięki świetnemu serwisowi Konstantina Čupkovicia. Trener Gheorghe Cretu zareagował na sytuację na boisku, rotując składem. Nie pomogło to jednak i gospodarze prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Niezłą zmianę w drużynie gości zanotował Paweł Siezieniewski. Lubinianie nie poddawali się i gonili wynik (11:6). Jednak równa gra zespołu z Bydgoszczy, a zwłaszcza Jakuba Jarosza, Konstantina Čupkovicia i Justina Duffa nie pozwoliła Cuprum Lubin na odrobienie strat. Na drugiej przerwie technicznej to właśnie gospodarze byli górą (16:7). Do walki co chwilę podrywali się siatkarze Cuprum – Szymon Romać i Dmytro Pashytskyy swoimi atakami próbowali odrabiać straty (21:14). Różnica punktowa była jednak zbyt duża, a drużyna bydgoszczan nie miała zamiaru oddać zwycięskiego seta. Gospodarze wygrali trzeciego seta 25:14, obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarta partia zaczęła się od wyrównanej gry obu zespołów (5:5). Żadna z drużyn nie chciała oddać cennych punktów przeciwnikowi. Jednak to bydgoszczanie minimalnie prowadzili na pierwszej przerwie technicznej 8:7. W drużynie z Lubina dobrze spisywali się się Łukasz Łapszyński i Paweł Rusek, a w zespole Transferu Jakub Jarosz oraz Paweł Woicki. Kiedy gospodarze zdobyli trzypunktową przewagę (14:11), trener Cuprum Lubin poprosił o czas dla swoich zawodników. Siatkarze z Bydgoszczy powoli rozpędzali się i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:12. Wynik wymykał się z pod kontroli lubińskim siatkarzom, kiedy w decydującą fazę seta zwycięsko wchodzili przeciwnicy (20:14). Dobra i konsekwentna gra Transferu Bydgoszcz w końcówce seta prowadziła ich do zwycięstwa w meczu. Zawodnicy Cuprum Lubin nadrobili kilka punktów i dalej próbowali stawiać opór atakom przeciwnika, jednak bezskutecznie. Ostatni punkt w meczu atakiem ze środka zdobył Justin Duff (25:19). Transfer Bydgoszcz zwyciężył w meczu 3:1.

MVP spotkania został Paweł Woicki

Transfer Bydgoszcz – Cuprum Lubin 3:1
(25:17, 13:25, 25:14, 25:19)

Cuprum Lubin: Łukasz Łapszyński (9), Jeroen Trommel (8), Dmytro Pashytskyy (7), Łukasz Kadziewicz (4), Szymon Romać (16), Grzegorz Łomacz (1), Paweł Rusek (libero) oraz Adam Michalski (3), Maciej Gorzkiewicz, Marcel Gromadowski (1) i Paweł Siezieniewski (2)
Transfer Bydgoszcz: Justin Duff (8), Jakub Jarosz (15), Konstantin Čupković (15), Paweł Woicki (1), Dawid Gunia (14), Andrew John Nally (1), Dawid Murek (libero) oraz Tomasz Bonisławski (libero), Steven Marshall (6), Wojciech Jurkiewicz, Nikodem Wolański i Marcin Waliński

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego spotkania. Całą galerię fotografii z meczu wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z sobotniego meczu, w którym naszym przeciwnikiem na był Transfer Bydgoszcz. Zapraszamy do oglądania :)fot. Anna Gumowska / Cuprum Lubin