Z Gdańska z 1 punktem.

W piątek 11 listopada w ramach 8 kolejki PlusLigi zmierzyliśmy się na wyjeździe z drużyną Lotos Trefl Gdańsk. Pierwszy set nie ułożył się po naszej myśli. Nasze zagrywki świetnie przyjmował Mateusz Mika ( w 1 secie uzyskał 89% bardzo dobrego przyjęcia), a cały zespół z Gdańska zanotował wysoką skuteczność ataku. W naszym zespole nie funkcjonowały podstawowe elementy zarówno przyjęcie, jak i skuteczność pierwszej akcji. Mimo przegranej do 16, w drugim secie znacznie została poprawiona skuteczność ataku, co przełożyło się na lepsza grę całego zespołu. Bezpośrednio z zagrywki zdobyliśmy 4 punkty i po zakończeniu seta na tablicy widniał remis 1:1. Po 10 minutowej przerwie wyszliśmy skoncentrowani. W naszym zespole świetnie funkcjonował blok (5 skutecznych) oraz w ataku szalał Roberi Taht. Trzeciego seta również przechyliliśmy na swoją korzyść i wygraliśmy 25:17. W czwartym secie gra była wyrównana, mimo prowadzenia 22:20 w końcówce popełniliśmy za dużo błędów i ulegliśmy 25:22. O losach meczu zadecydował tiebreak, który przegraliśmy 15:13 i z hali Ergo Arena wywieźliśmy 1 punkt.
W wywiadzie dla telewizji Polsat Sport nasz kapitan, Grzegorz Łomacz skomentował mecz takimi słowami: „ Czwarty set nam uciekł i to w głupi sposób, bo to nie były trudne sytuacje do rozwiązania i tym bardziej tego żałujemy…”

Lotos Trefl Gdańsk-Cuprum Lubin 3:2 (16,-18,-17,22,13)
MVP: Michał Masny