Z Suwałk wracamy bez punktów

Ostatnie spotkanie przed okresem świątecznym nie poszło po naszej myśli. W Suwałkach lepsi byli gospodarze, którzy wygrali w czterech setach 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18). MVP został wybrany Joshua Tuaniga.

Mecz ze Ślepskiem Malow Suwałki był ostatnim w tym roku spotkaniem naszej drużyny w ramach rozgrywek PlusLigi. Przed nami trochę czasu na regenerację, odpoczynek i spędzenie świat z rodziną. Do treningów wrócimy po świętach z nową energią, zapałem i czystą głową.

Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy (6:1). Chwilkę później jednak dzięki dobrym atakom ze środka, zniwelowaliśmy różnicę do punktu. Suwałczanie nie odpuszczali i znów wypracowali przewagę. W ataku działał Ronald Jimenez i w końcówce za sprawą dobrej zagrywki ponownie zbliżyliśmy się do rywali, jednak błąd w polu serwisowym dał zwycięstwo rywalom.

W drugiej partii wróciliśmy do swojej dobrej gry. Mocniej atakowaliśmy, ryzykowaliśmy na zagrywce i broniliśmy piłek. Wszystko to przełożyło się na wynik 9:6. Miguel Tavares wykorzystywał różne warianty rozegrania: skrzydłami, środkiem, ale także z pipe’a. Przez całą partię byliśmy na prowadzeniu, ale siatkarze Ślepska utrzymali koncentrację. W samej końcówce zaczęło się robić gorąco, ale udało nam się postawić kropkę nad ”i”, czyli doprowadzić do remisu w meczu.

Trzeci set był powrotem do początku spotkania, gdy inicjatywa była po stronie Ślepska. Tym razem jednak dużo szybciej zremisowaliśmy, bo już przy stanie 9:9. Walka toczyła się punkt za punkt. W okolicy 15. oczka serię dobrych zagrywek posłał Joshua Tuaniga i przeciwnicy wyszli na 3-punktowe prowadzenie. Końcówka należała do nich. Po przerwie można było obserwować grę seriami: najpierw punktowała jedna ekipa w tym samym ustawieniu, a następnie druga. Przewagi, którą zbudowali suwalczanie, nie zdołaliśmy zniwelować.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej ekipie był Ronald Jimenez – zdobył 22 punkty, w tym zaserwował asa i postawił 1 blok. Po drugiej stronie siatki punktował natomiast Bartłomiej Bołądź (25 oczek) oraz Tomas Rousseaux (17 pkt.).

Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:18)

Ślepsk: Waliński (8), Rousseaux (17), Bołądź (25), Takvam (7), Sacharewicz (9), Tuaniga (3), Czunkiewicz (L) oraz Szwaradzki, Rudzewicz, Rohnka.

Cuprum: Gunia (5), Ferens (12), Jakubiszak (9), Jimenez (22), Tavares (4), Penchev (5), Makoś (L), Szymura (L) oraz Lorenc (1), Magnuszewski, Maruszczyk (2), Smolinski (1).

MVP: Joshua Tuaniga