Zdecydowane zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W drugiej kolejce PlusLigi zespół Cuprum Lubin zmierzył się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka mimo walki musieli uznać wyższość rywali. Statuetkę MVP otrzymał Lukas Kampa.

Początek spotkania należał do jastrzębian, którzy szybko narzucili swój styl gry (4:8) i do końca premierowej odsłony nie oddali inicjatywy (25:20). Zupełnie inaczej wyglądał drugi set, kiedy to na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt. W końcówce na tablicy widniał wynik po 23, jednak doświadczenie wzięło górę i to zespół gospodarzy objął prowadzenie 2:0. Trzeci set wyraźnie nie wyszedł lubinianom, co skrzętnie wykorzystał zespół Jastrzębskiego Węgla wygrywając całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania: Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel)

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:23, 25:7)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Konarski, Lyneel, Fornal, Szalacha, Gladyr, Popiwczak (L) oraz Rusek (L), Margarido, Bucki, Depowski.

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Sacharewicz, Gruszczyński (L) oraz Makoś (L), Gorzkiewicz, Maruszczyk, Biegun.