AGH 1000RK AZS Kraków i TKS Tychy w I lidze mężczyzn

AKTUALNOŚCI

Decyzją Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na wniosek Wydziału Rozgrywek AGH 1000RK AZS Kraków i TKS Tychy zostały uprawnione do gry w I lidze mężczyzn od sezonu 2013/2014.

Obydwa kluby wyraziły chęć gry w tej klasie rozgrywek. To oznacza, że w I lidze mężczyzn po spełnieniu wymogów licencyjnych nadal występować będzie 12 zespołów.

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. pozytywnie rozpatrzyła wnioski dotychczasowych pierwszoligowców – RCS Czarnych Radom i TS BBTS Bielsko-Biała, umożliwiając wspomnianym klubom – po spełnieniu wszystkich warunków – udział w rozgrywkach najwyższego szczebla, czyli PlusLidze. To sprawiło, że w I lidze zwolniły się dwa miejsca. PZPS rozesłał zapytania o gotowość występów w I lidze od najbliższego sezonu do klubów, spadkowiczów: MCKiS Energetyk Jaworzno i KU AZS UAM Poznań oraz klubów, które w turnieju kwalifikacyjnym o I ligę zajęły miejsca 3 – 4: i TKS Tychy i AGH 1000RK AZS Kraków. Wolę gry w I lidze mężczyzn zadeklarowały te ostatnie.

– Cieszy, że na pierwszoligowej mapie pojawiły się ośrodki z dużych miast. Męskie rozgrywki ligowe w Polsce cały czas się rozwijają. Przekonuje o tym włączenie do PlusLigi klubów z Bielska-Białej i Radomia a w przypadku I ligi szybka decyzja klubów z Krakowa i Tychów. To bez wątpienia ożywi siatkarską rywalizację. Wszystkim beniaminkom życzę powodzenia – powiedział Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

W sezonie 2013/2014 w I lidze mężczyzn zagrają: Energa Pekpol Ostrołęka, KS Cuprum MUNDO Lubin, KS Camper Wyszków, MKS Banimex Będzin, Ślepsk Suwałki, UMKS Kęczanin Kęty, KPS Siedlce, Stal AZS PWSZ Nysa, ASPS Avia Świdnik i KS Milicz, AGH 1000RK AZS Kraków i TKS Tychy.

Czy w tak będzie wyglądał skład 1. ligi przekonamy się około 20 lipca.

żródło: www.pzps.pl