Atakujący z Włoch wzmacnia Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Nowym nabytkiem w drużynie Marcelo Fronckowiaka jest Damian Domagała! Dwudziestoletni atakujący po dwóch sezonach spędzonych we Włoszech zadebiutuje na plusligowych parkietach!

Przez ostatnie dwa lata Damian grał we włoskiej Serie A w barwach Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Wcześniej przez rok był siatkarzem SMS PZPS Spała (2016-17), a karierę klubową rozpoczynał w KS Wifama Łódź (2014-16). Atakujący od 2015 roku gra również w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Wraz z kadrą U19 zdobył złoto mistrzostw Europy, mistrzostw świata i Letniego Olimpijskiego Festiwalu Europy. W 2016 roku dołożył do tego złoto mistrzostw Europy do lat 20, a rok później złoto mistrzostw świata do lat 21.

Po dwóch latach spędzonych we Włoszech wracam do swojej ojczyzny. Będzie to mój pierwszy sezon w polskiej PlusLidze i jestem bardzo podekscytowany, ponieważ już jako młody chłopiec marzyłem by spełniać się siatkarsko na polskich parkietach. Mam nadzieję, że doświadczenie, które do tej pory zebrałem, pomoże całej drużynie w dążeniu do wyznaczonego celu – mówi młody siatkarz. – Uważam, że Lubin to idealne miejsce dla mnie, ponieważ klub w dużym stopniu stawia na młodych zawodników. Z wielką niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon i liczę, że wraz cała drużyną uda nam się dokonać czegoś pięknego – podsumowuje Damian Domagała.

Nie możemy doczekać się debiutu Damiana na lubińskim parkiecie – gorąco witamy naszego złotego chłopaka!

Damian Domagała

Data urodzenia: 23.04.1998 r.
Pozycja: atakujący
Wzrost: 199 cm
Waga: 82 kg
Zasięg w ataku: 346 cm
Zasięg w bloku: 320 cm