Bartłomiej Zawalski: Przebywanie w domu całymi dniami powoduje dyskomfort

AKTUALNOŚCI

Z naszymi pytaniami zmierzył się kolejny zawodnik. Gra na pozycji środkowego bloku, miał już okazję założyć koszulkę z orzełkiem na piersi, jest ambasadorem klasy siatkarskiej UKPS Lubin w Szkole Podstawowej nr 12, a do Lubina trafi z Akademii Jastrzębskiego Węgla. Rosły Bartłomiej Zawalski ma nadzieję, że jak najszybciej wróci do treningów z kolegami.

Kiedy dowiedziałeś się o zakończeniu rozgrywek, czy sądziłeś, że już na parkiet w tym sezonie nie wrócicie?

Bartłomiej Zawalski: Myślę, że żaden z nas nie wiedział, ze to wszystko tak się potoczy. Mieliśmy nadzieje, ze będzie to tydzień, dwa przerwy po czym będziemy mogli wrócić na parkiet i walczyć o jak najwyższa możliwa lokatę w tabeli.

Jak wygląda Twoje życie od czasu zakończenia rozgrywek?

Bartłomiej Zawalski: Przede wszystkim moje życie wywróciło się o 180 stopni. Z aktywnego trybu życia, trenowania dwa razy dziennie i cieszenia się z ciągłej aktywności fizycznej zostałem praktycznie zamknięty w domu wiec było ciężko się przyzwyczaić, co nie przeszkodziło mi w tym, by dalej trenować w takim zakresie na jaki pozwalają mi warunki.

Po bułki do sklepu na jednej nodze?

Bartłomiej Zawalski: Nie, raczej autem i bardzo wczesnym rankiem!

Jeszcze niedawno ćwiczenia mogliśmy wykonywać tylko w domu, obecnie możemy wyjść na dwór. To na pewno dużo zmieni w przygotowaniu fizycznym i psychicznym?

Bartłomiej Zawalski: Myślę, że będzie to miało bardzo duży wpływ przede wszystkim w kontekście psychicznym dla każdego sportowca. Tak jak wspomniałem wyżej, jesteśmy przyzwyczajeni do aktywnego trybu życia i przebywanie w domu całymi dniami powoduje dyskomfort. Ja osobiście czekam na ten etap kiedy będzie można pójść na siłownie i poćwiczyć z ciężarami.

Jak sądzisz, o czym powinniśmy pamiętać podczas pandemii i na co uważać?

Bartłomiej Zawalski: Oczywiście jest to wyjątkowy i bardzo ciężki czas dla każdego z nas ale trzeba to jakoś przetrwać i stosować się do zaleceń ministerstwa zdrowia. Osobiście staram się ograniczać kontakty z ludźmi do minimum i często myje ręce.

Czy uważasz, że podjęcie decyzji o zakończeniu sezonu bez tytułu mistrzowskiego to dobre wyjście?

Bartłomiej Zawalski: Przede wszystkim priorytetem było zdrowie wszystkich zawodników i sztabów szkoleniowych tak wiec w mojej opinii było to najrozsądniejsze wyjście. Ta sytuacja to nowość dla każdego z nas, a granie bez kibiców to już nie było to samo, bo to przede wszystkim dla nich wychodziliśmy na parkiet.

Czy będziemy w stanie wrócić do nowego sezonu po wakacjach?

Bartłomiej Zawalski: Mam nadzieje, ze jak najszybciej wrócimy do normalności i po wakacjach znów będziemy mogli spotkać się razem w hali i wspólnie z kibicami rozpocząć nowy sezon