„Doświadczenie innych naszą siłą” – szkolenie

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Już po raz drugi Cuprum Lubin S.A. miał przyjemność przeprowadzić szkolenie dla nauczycieli i trenerów piłki siatkowej. Nasz sztab trenerski podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z przybyłymi gośćmi. 

W dniu dzisiejszym nasz klub przeprowadził szkolenie dla prawie czterdziestu nauczycieli i trenerów piłki siatkowej, którzy na co dzień szkolą młodzież w lubińskich szkołach. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy dla zgromadzonych na temat poszczególnych elementów związanych z prowadzeniem drużyny. Wśród prelegentów znaleźli się członkowie naszego sztabu trenerskiego, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Jako pierwszy wystąpił Marcelo Fronckowiak, który opowiedział o brazylijskiej szkole siatkówki – zasadach i realiach oraz różnicach
w odniesieniu do szkół europejskich. Następnie zgromadzeni mieli okazję wysłuchać Guilherme Berriela mówiącego o poszukiwaniu i wybieraniu talentów. Po chwili przerwy swoje wystąpienie na temat trendów w nowoczesnej siatkówce przestawił Rainer Vassiljev, a szkolenie zakończył nasz fizjoterapeuta, Mateusz Kowalik, który opowiedział o radzeniu sobie z kontuzjami.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom i prelegentom za fantastyczną atmosferę!