Dwóch Miedziowych zawodników trafi na wypożyczenie

AKTUALNOŚCI

Rozgrywający Mariusz Magnuszewski i atakujący Adam Lorenc nadchodzący sezon 2021/2022 spędzą na wypożyczeniu.

Obaj gracze do miedziowej drużyny trafili przed rokiem, awansując na szczeblu rozgrywkowym. Adam Lorenc wcześniej reprezentował pierwszoligowy APP Krispol Września, a Mariusz Magnuszewski MCKiS Jaworzno. Miniony rok był więc dla nich debiutem na parkietach PlusLigi. Obaj reprezentowali Cuprum Lubin w plażowych zmaganiach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, w której pokazali się z bardzo dobrej strony. Obaj też wywalczyli wtedy statuetki MVP: Lorenc po wygranym meczu z LUK Politechniką Lublin, a Magnuszewski po spotkaniu z BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz.

Podczas całego sezonu Mariusz Magnuszewski wystąpił w 25 meczach, w których w większości wchodził na zmiany. Adam Lorenc natomiast zagrał we wszystkich 28 spotkaniach ligowych, w znacznej części przypadków jako zmiennik Ronalda Jimeneza, zdobywając w ciągu całego sezonu 70 punktów. Najlepiej zaprezentował się pod koniec rozgrywek, bo jako zawodnik wyjściowej szóstki. W Memoriale Jana Rutyńskiego atakujący wywalczył 42 punkty w dwóch meczach i został wyróżniony nagrodą dla najbardziej wartościowego zawodnika memoriału.

Zarówno atakujący jak i rozgrywający nie mieli zbyt dużo szans gry w poprzednim sezonie. Jesteśmy jednak przekonani, że drzemie w nich ogromny potencjał i niejedna statuetka MVP czeka, by wpaść w ich ręce. Właśnie dlatego przystaliśmy na propozycję wypożyczenia zawodników do innego klubu, gdzie więcej czasu spędzą na boisku.

Dziękujemy za wspólny sezon i życzymy powodzenia w nadchodzących rozgrywkach. Do zobaczenia wkrótce!