Dzień kontra Dzień Przemysława Smolińskiego

AKTUALNOŚCI, MEDIA

Niewątpliwie przez wiele osób uważany za filar Cuprum Lubin, co niejednokrotnie pokazał w ubiegłym sezonie. Przemek Smoliński, bo o nim mowa jest niezwykle ambitną i waleczną osobą. Na wakacjach jest równie aktywny jak podczas pracy w sezonie. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami. Przed wami Przemek Smoliński.

 

MONIKA MAZUR: Czy godziny wstawania bardzo różnią się od siebie w sezonie i w wakacje?

    Przemysław Smoliński: W sezonie bardzo często wstaję około godziny 8 rano. W trakcie wakacji z przyzwyczajenia śpię do tej samej godziny.

 

MM: Czy dieta  zmienia się wraz z nadejściem wakacji? 

    PS: Godziny posiłków w sezonie mam ustalone o tych samych porach każdego dnia – ze względu na treningi, mecze i dietę. Wakacje sprawiają, że więcej czasu spędzam z bliskimi i nie trzymam się sztywno godzin spożywania posiłków. Zwracam jednak uwagę na zapotrzebowanie kaloryczne i jakość spożywanych posiłków tak samo w sezonie, jak po jego zakończeniu.

 

MM: Czym różnią się treningi?

    PS: W sezonie każdy trening jest przygotowywany przez trenera i dostosowywany do okresu, w którym się znajdujemy. W wakacje to ode mnie zależy intensywność treningów i rodzaj aktywności, którą wybieram.

 

MM: Jakie są podstawowe różnice w te dni?

    PS: Wolne dni w sezonie służą mi do regeneracji. Odpoczywam i kumuluję energię, żeby kolejnego dnia wrócić na treningi ze zdwojoną siłą :) Przerwa wakacyjna to idealny czas na wycieczki rowerowe, grę w tenisa i siatkówkę plażową ze znajomymi.

 

MM: Jak spędzasz czas z bliskimi, czy podczas sezonu znajdujesz dla nich wystarczającą ilość czasu na jakieś mini wycieczki?

    PS: Podczas sezonu pojedyncze dni wolnego wykorzystuję na regenerację, staram się zebrać jak najwięcej sił na kolejne mecze, dlatego zazwyczaj tylko w trakcie świąt lub jakiś dłuższych wolnych weekendów spotykam się z rodziną.

 

MM: Jaką formę aktywności preferujesz w wolne dni w sezonie, a jaką w przerwę wakacyjną? Aktywność fizyczna w wakacje: pływanie czy bieganie?

    PS: W wakacje nie  rezygnuję z treningów. Regularnie 4 razy w tygodniu chodzę na siłownię. Często dodatkowo rano biegam i wydaje mi się, że ta forma aktywności sprawia mi większą przyjemność niż pływanie.

 

MM: Upalny wakacyjny dzień, co wybierasz: Basen czy jezioro?

    PS: Wybrałbym basen przy jednym, wakacyjnym dniu, z wysoką temperaturą. Jezioro jeżeli miałby to być weekend/dłuższy wyjazd.

 

MM: Jakie plany na tegoroczne wakacje?

    PS: Na pewno spędzę go aktywnie i w pełni go wykorzystam 😊

 

MM: Jakie masz główne założenia na kolejnym sezonie?

    PS: Moim głównym założeniem na nowy sezon jest skoncentrowanie się na siatkówce i podnoszenie swojego poziomu gry z meczu na mecz.  Jako drużyna chciałbym, żebyśmy pokazywali charakter w każdym meczu i zawalczyli o jak największe miejsce w tabeli.