Kolejna szansa na punkty

AKTUALNOŚCI, MECZE

Na spotkanie rewanżowe ze Stalą Nysa nie musieliśmy długo czekać. Zaledwie półtora tygodnia po przesuniętym na styczeń meczu pierwszej rundy rozgrywek, spotkamy się ponownie. W sobotę we własnej hali RCS-u w Lubinie rozegramy z zespołem Krzysztofa Stelmacha mecz 23. kolejki. Początek o godzinie 20:30.

Niedzielne zwycięstwo 3:1 nad Aluronem CMC Zawiercie zwiększyło nasz dorobek punktowy o kolejne 3 oczka. Tym samym wspięliśmy się w ligowej tabeli i znajdujemy się aktualnie na 11. pozycji. Przeskoczyliśmy drużynę Cerradu Enei Czarnych Radom i zmniejszyliśmy różnicę punktową do zespołów z wyższych miejsc.

Przed nami kolejna szansa na punkty. W sobotę podejmiemy ekipę Stali Nysa, z którą poprzednio walczyliśmy we wtorek 19 stycznia. Wtedy na terenie rywala triumfowaliśmy 3:1, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Ronald Jimenez. Kolumbijczyk był niekwestionowanym liderem – zdobył 25 punktów, w tym 2 asy i blok. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejszy był Wassim Ben Tara, czyli tunezyjski atakujący ligowego beniaminka. To właśnie na niego będzie trzeba najbardziej uważać w sobotę.

Po meczu w Nysie Dawid Gunia wyznał, że spodziewał się bardziej zaciętego spotkania. – Myślałem, że walka będzie trwała do samego końca, że będziemy się ciąć, aby wygrać. Tak się jednak nie stało. Cieszę się z wyniku i myślę, że zapowiada się bardzo ciekawy mecz rewanżowy u nas – powiedział nasz środkowy. Mamy nadzieję, że będzie to rzeczywiście dobre widowisko. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Liczymy na Wasz doping sprzed telewizorów!

Cuprum Lubin – Stal Nysa

30 stycznia (sobota), godz. 20:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b