Kolejny rywal Miedziowych: Indykpol AZS Olsztyn

AKTUALNOŚCI

W najbliższy poniedziałek Miedziowi powalczą o punkty z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Spotkanie na Warmii i Mazurach zamknie siódmą kolejkę PlusLigi.

W tym sezonie siatkarze z Olsztyna rozgrywają swoje domowe mecze w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Iławie. Wszystko za sprawą gruntownego remontu hali Urania, która dotychczas była domem Indykpolu AZS. Dla nas będzie to debiut na iławskim parkiecie, jednak mamy w zespole zawodnika, który wywodzi się z tych rejonów i obiekt zna doskonale. Mowa o Przemysławie Stępniu.

Olsztynianie w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. Po sześciu kolejkach plasują się na 4. miejscu w tabeli PlusLigi z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Na koncie mają 12 punktów. Mimo dobrej dyspozycji przeciwnika, jedziemy do Iławy z zamiarem walki o cenne punkty. Od trzech kolejek nasza drużyna punktuje regularnie i mamy nadzieję tę serię przedłużyć. – Wiele spotkań w tym sezonie pokazało, że nie zawsze zwycięża drużyna uplasowana wyżej w tabeli. Z Iławy chcemy wywieźć punkty – mówi nasz rozgrywający Przemek Stępień

Poniedziałkowy mecz będzie dla obu drużyn okazją do spotkania znajomych twarzy. W szeregach AZS-u zobaczymy dwóch naszych byłych zawodników: Jędrzeja Gruszczyńskiego oraz Szymona Jakubiszaka. Po naszej stronie wystąpią natomiast Remigiusz Kapica i Przemysław Stępień, którzy miniony sezon spędzili w klubie z Warmii i Mazur.

Spotkanie z Indykpolem AZS-em Olsztyn zostanie rozegrane o nietypowej jak na poniedziałek godzinie, bo o 17:30. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Oglądajcie i mocno trzymajcie za nas kciuki!

7. kolejka PlusLigi 2021/2022

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

Poniedziałek (15.11), godz. 17:30, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, ul. Niepodległości 11B, Iława