Koumentakis: Nie mogę się doczekać treningów z nową drużyną!

AKTUALNOŚCI

Miło nam poinformować, że kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2016/2017 będzie reprezentował barwy Cuprum Lubin, jest przyjmujący Rafael Koumentakis!

Ten młody zawodnik przez trzy lata bronił barw włoskiego zespołu z Rawenny, zbierając bardzo dobre opinie za swoją grę i postępy, które poczynił. Teraz zdecydował się na przenosiny do Polski. – Na początek chciałbym powiedziec, że jestem bardzo szczęśliwy i dumny, mogąc stać się częścią waszego zespołu. Ostatnie trzy lata spędziłem we Włoszech, w Rawenni i na pewno jest mi trochę ciężko zostawiać ten klub i samo miejsce. Niemniej jednak zdecydowałem się na zmianę i kolejny krok w mojej karierze. Powiedziałem po minionych rozgrywkach mojemu managerowi, że chciałby zagrac w Polsce. Wszyscy na świecie wiedzą, na jak wysokim poziomie stoją wasze rozgrywki. Dlatego też po kilku udanych dla mnie latach w Italii chciałem zrobić krok do przodu i rozpocząć swoją przygodę w Polsce – opowiada Rafael. – Latem podczas rozgrywek Ligi Światowej, w których występowałem razem z moją reprezentacją, manager dał znać, że trafiła do mnie ciekawa oferta z Polski. Zanim jednak podjąłem ostateczną decyzję, miałem okazję porozmawiać z trenerem Giannim Cretu. Opowiedział mi trochę o Lubinie, o samym zespole i o tym, jaką rolę widzi w nim dla mnie. Myślę, że właśnie możliwość zamienienia z nim tych kilku zdań była jednym z powodów, dla których ostatecznie złożyłem podpis na nowym kontrakcie – mówi nasz nowy zawodnik.

Klub w Polsce będzie dopiero drugim zagranicznym zespołem reprezentanta Grecji, który do Włoch trafił prosto ze swojej rodzimej ligi. – Na razie nie wiem zbyt wiele o samym klubie. Oglądałem tylko jeden mecz Cuprum z zeszłego sezonu, bodaj ten z ZAKSĄ, ponieważ mam w tamtym zespole kilku znajomych. Ale to tyle. Teraz zaczynam zbierać informację i pytać tych, którzy o waszym klubie mogą coś wiedzieć. Czytam też trochę na temat poczynań drużyny w zeszłym sezonie i jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co zrobiliście w ostatnich rozgrywkach. Dowiaduję się też powoli coraz więcej na temat moich nowych, klubowych kolegów – opowiada z uśmiechem Rafael. – Wiem na pewno, że wszyscy są bardzo dobrymi zawodnikami i praca z nimi oraz możliwość rywalizacji na pewno pozwoli mi się rozwinąć. Również o trenerze słyszałem wiele dobrego i swoją pracą w klubie oraz w reprezentacji Estonii, z którą graliśmy do tej pory kilka razy, pokazał, że jest fachowcem. Nie mogę się doczekać treningów z nową drużyną i na pewno w nowym sezonie będziecie mogli na mnie liczyć – kontynuuje siatkarz „miedziowych”.

A jak Rafael widzi swoją przyszłość w naszym zespole? – Wiadomo, że każdy kolejny sezon to nowe oczekiwania. Mają je siatkarze, kibice, klub. W moim przypadku jest podobnie. Chciałbym na pewno jak najwięcej pracować każdego dnia, żeby stawać się coraz lepszym z treningu na trening. Mam nadzieję, że moja dobra postawa spowoduje, że przyniosę klubowi wiele radości i będe w stanie jak najbardziej pomóc kolegom z drużyny – opowiada z optymizmem przyjmujący. – Równocześnie mam nadzieję, że w nowym sezonie wszyscy będziemy zdrowi i zakończymy te rozgrywki w jak najlepszym stylu – zakończył siatkarz.

Rafael – witamy na pokładzie! :)

Rafael Koumentakis
ur. 5.05.1993 w Salonikach (Grecja)
wzrost/waga: 203/89
pozycja: przyjmujący
zasięg w ataku/bloku: 358/330

Poprzednie kluby:
2010-2013 – Ethnikos Aleksandropolis (Grecja)
2013-2016 – CMC Rawenna (Włochy)
2016-2017 – Cuprum Lubin