Lekcja z mistrzem w Polkowicach

AKTUALNOŚCI

We wtorek dwóch naszych siatkarzy – Łukasz Kadziewicz oraz Paweł Rusek – wybrali się do Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach. Zostaliśmy tam zaproszeni ze względu na projekt „Lekcja z mistrzem” zorganizowany przez pana Macieja Juszczaka, nauczyciela wychowania fizycznego.

Nasi siatkarze byli już kolejnymi sportowcami, którzy w ramach tego cyklu odwiedzili uczniów z Polkowic. Przed nami mieli oni okazję spotkać się, m.in. z piłkarkami ręcznymi zespołu KGHM METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN, kolarzami grupy CCC Polsat, piłkarzami ręcznymi Zagłębia Lubin oraz koszykarkami CCC Polkowice. Przyszła pora i na nas :)

Siatkarze pojawili się w gimnazjum przed godziną 10 i zostali bardzo życzliwie przywitani zarówno przez panią dyrektor Elżbietę Kich–Wiśniewską jak i zgromadzonych uczniów. Nasi chłopcy szybko przeszli do rzeczy i zaprosili uczniów do wspólnego treningu. Przez kolejną godzinę Paweł i Łukasz prowadzili dla uczniów rozgrzewkę, pokazując im, jakie ćwiczenia sami codziennie wykonują. Bardzo zwracali uwagę na technikę oraz dokładność wykonywanych przez uczniów zadań. Potem przyszedł czas na kilka zadań, które gimnazjaliści mieli wykonać z piłkami. Paweł stopniował ich trudność, pokazując przy tym swoje wygimnastykowanie i możliwości, co kilka razy zaskoczyło nawet Łukasza :)

Na koniec, po kilku ćwiczeniach na siatce 6-osobowa drużyna uczniów zmierzyła się w krótkim meczu z… Pawłem Ruskiem. Stawką tego spotkania były dodatkowe ćwiczenia, które musiała wykonać strona przegrana. Okazało się, że nasz sympatyczny libero był w stanie ograć uczniów w pojedynkę i to oni musieli wykonać kilka dodatkowych zadań. Po zakończonym treningu zawodnicy przekazali szkole pamiątkową koszulkę Cuprum Lubin z podpisami całej drużyny. Przyszedł również czas na autografy i zdjęcia z naszymi siatkarzami. – Uważam, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne, ponieważ w pewien sposób zachęcają młodzież do aktywności fizycznej oraz do zapoznania się z taką dyscypliną jak siatkówka. Mają wtedy okazję dowiedzieć się o niej czegoś więcej oraz w nią zaangażować – mówił po spotkaniu z uczniami Paweł Rusek.

Po treningu z gimnazjalistami nasi siatkarze mieli możliwość uczestniczenia w mini-konferencji prasowej przygotowanej przez przedstawicielki szkolnej gazetki. Było wiele ciekawych historii oraz anegdot z boiska i codziennego życia siatkarzy. Paweł i Łukasz chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Co więcej, angażowali w rozmowę również zgromadzonych uczniów, od których sami chcieli się dowiedzieć pewnych rzeczy na temat ich życia w szkole, nauki czy korzystania z najnowszych technologii. Było dużo śmiechu, ciekawych informacji oraz pozytywnej energii. Zarówno uczniowie jak i siatkarze wracali do swoich codziennych obowiązków bardzo zadowoleni. – Niestety w dzisiejszych czasach dzieci oraz młodzież spędzają za dużo czasu przed komputerem, przez co zapominają o tym, jak ważny i piękny jest sport. Wspólnymi silami powinniśmy ich do tego zachęcać. Dlatego też uważam, że to są bardzo fajne akcje i popieram je 100% – dodał na koniec nasz klubowy libero.

Przy tej okazji chcemy jeszcze raz podziękować panu Maciejowi Juszczakowi za zaproszenie. Mamy nadzieję, że wizyta naszych siatkarzy przyczyni się do jeszcze większej popularności tej dyscypliny w polkowickim gimnazjum. Jeśli chłopakom udało się kogokolwiek zachęcić do uprawiania sportu czy choćby częstszego uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego to naszą wizytę możemy uznać za owocną :)

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wtorkowego spotkania. Całą galerię fotografii z wizyty w Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Polkowicach wykonanych przez Annę Gumowską można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu na Facebooku:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.647995858643835.1073741841.282516325191792&type=3