Letnia Liga coraz bliżej

AKTUALNOŚCI

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Pierwszy turniej rusza już w ten weekend, ale my na swoją kolej musimy jeszcze troszkę poczekać. W sobotę 1 sierpnia w Warszawie zaczynamy zmagania na Monta Beach Volley Club. Zmierzymy się tam z Treflem Gdańsk, VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa oraz BKS-em Visłą Bydgoszcz.

PreZero Grand Prix PLS to inicjatywa wymyślona przez zarząd Polskiej Ligi Siatkówki. Głównym celem jest przypomnienie kibicom o siatkówce i zapewnienie im sportowych emocji w zamian za przedwczesne zakończenie sezonu przez epidemię koronawirusa. W Lidze Letniej rywalizować będzie szesnaście drużyn z PlusLigi i TAURON 1. Ligi oraz osiem drużyn z TAURON Ligi przez trzy kolejne weekendy począwszy od najbliższego. W dniach 24-26 lipca zmagania będą się toczyć w Krakowie, tydzień później w Warszawie, a turniej finałowy ma się odbyć w Gdańsku.

Nowe zasady

Reguły gry w meczach Ligi Letniej będą nieco odbiegać od dobrze znanych zasad siatkówki halowej, ale nie będą też zbieżne z tymi z plażówki. Każdy klub może zgłosić drużynę składającą się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu, jednak na boisku będzie grało czterech siatkarzy. Co ciekawe, halowe pozycje zawodników przestają się liczyć i każdy z nich na piasku może atakować. Warto zaznaczyć, że mecz będzie się toczył do dwóch wygranych setów, granych do 25 punktów. W przypadku remisu 1:1 w setach, grana będzie dodatkowa partia na zasadach tie-breaka, czyli do 15 zdobytych oczek. Zmagania będą się toczyć na piasku, ale boisko będzie miało wymiary typowe dla siatkówki halowej, czyli 18 x 9 m. Po każdym 8. i 16. punkcie będą przerwy techniczne, a dodatkowo każdy trener będzie miał do dyspozycji dwa time-outy.

Z każdego turnieju dwie najlepsze ekipy otrzymają awans do rozgrywek finałowych, które zaplanowano na weekend 7-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku. Pamiętajcie, żeby trzymać kciuki o jak najlepszy wynik naszych Miedziowych Lisów!

Koszulki, w jakich Miedziowi wystąpią na PreZero Grand Prix PLS

KGHM Cuprum Lubin

W PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wystąpimy pod nazwą KGHM Cuprum Lubin. Nasza drużyna będzie liczyła pięciu zawodników. Na piasku zobaczymy Adama Lorenca, Mariusza Magnuszewskiego, Kamila Maruszczyka, Bartłomieja Zawalskiego i Szymona Jakubiszaka. Trenerem głównym będzie nasz drugi szkoleniowiec Paweł Rusek, który właśnie od piasku zaczynał i może się poszczycić wieloma medalami z siatkówki plażowej.

Rozgrywki na piasku to dla nas coś nowego. Sam jestem bardzo ciekawy, jak to będzie wyglądać, aczkolwiek jesteśmy wszyscy pozytywnie nastawieni. Fajnie będzie wrócić po takim czasie do rywalizacji i dać kibicom radość i emocje, których ostatnio brakowało. Cieszę się, że jadę na ten turniej, bo plażówka zawsze sprawiała mi wiele przyjemności. Bardzo dobrze czuję się na piasku i mam nadzieję, że pokażę to w Warszawie – mówi Bartłomiej Zawalski, środkowy Cuprum Lubin.

 

Skład KGHM Cuprum Lubin na PreZero Grand Prix:

– Mariusz Magnuszewski

– Adam Lorenc

– Kamil Maruszczyk

– Bartłomiej Zawalski

– Szymon Jakubiszak

Trener: Paweł Rusek

 

Terminarz 1 sierpnia, Monta Beach Volley Club, Warszawa:

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – BKS Visła Bydgoszcz (godz. 9:30)

Trefl Gdańsk – KGHM Cuprum Lubin (godz. 11:00)

BKS Visła Bydgoszcz – KGHM Cuprum Lubin (godz. 12:30)

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk (godz. 14:00)

Trefl Gdańsk – BKS Visła Bydgoszcz (godz. 15:30)

KGHM Cuprum Lubin – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (godz. 17:00)

 

Liczymy na Wasze wsparcie! Wszystkie mecze będą transmitowane na kanałach Polsatu Sport.