Mateusz Masłowski nowym miedziowym libero!

AKTUALNOŚCI

Na pozycji libero w naszej drużynie zaszły największe zmiany. Przedstawiamy dziś pierwszego z dwójki nowych zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą odpowiadać za miedziową defensywę. Do zespołu dołącza Mateusz Masłowski! 

Ostatnie cztery lata Masłowski spędził w klubie z Radomia, wcześniej przez trzy sezony bronił barw Asseco Resovii. Właśnie w Rzeszowie w sezonie 2017/2018 występował na pozycji razem ze swoim przyszłym trenerem Pawłem Ruskiem. Po kilku latach ich drogi znów się spotkają. – Czułem, że potrzebuję zmiany. Wybrałem Cuprum Lubin, bo w tym klubie grało wielu dobrych zawodników i zwykle każdy robił krok do przodu. W dodatku trener ma ciekawy pomysł na drużynę w nadchodzącym sezonie. To główne przyczyny mojej decyzji – mówi Mateusz. 

Nasza drużyna na przyszły sezon jest już niemal w całości skompletowana. W klubie zostało sześciu zawodników: Paweł Pietraszko, Alexander Berger, Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki, Dominik Czerny oraz trenerzy Paweł Rusek i Tomasz Kowalski. Z nowych twarzy do tej pory ogłosiliśmy brazylijskiego rozgrywającego Danilo Gelinskiego, przyjmującego Kamila Kwasowskiego, środkowego Jakuba Strulaka i atakującego Jake’a Hanesa. Do tego grona dołącza teraz libero Mateusz Masłowski. – Najważniejsze dla mnie jest dać z siebie wszystko i jak najwięcej pomóc drużynie. Mam nadzieję, że razem sprawimy naszym kibicom niejedną niespodziankę – kończy libero. 

Masłowski ma na swoim koncie wiele medali z rozgrywek młodzieżowych. Jest dwukrotnym mistrzem świata (U-19 oraz U-21), a także dwa razy został młodzieżowym mistrzem Europy (do lat 18 i do lat 20). 

Mateusz, witamy Cię serdecznie w Lubinie! 

_____________________________ 

Mateusz Masłowski

Data urodzenia: 13 czerwca 1997

Pozycja: libero 

Wzrost: 185 cm 

Zasięg w ataku: 330 cm 

Poprzedni sezon: Cerrad Enea Czarni Radom